
W drugim tygodniu ferii zimowych, uczestnicy bezpłatnych zajęć animacyjnych organizowanych przez raciborską bibliotekę, wzięli udział w wycieczce do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na spektakl „Trzej muszkieterowie”.

Szybkie zwroty akcji, intrygi, brawurowe popisy szermierskie i duża dawka humoru – to wszystko czekało na młodych widzów w trakcie teatralnej uczty. – „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa to wiecznie żywa klasyka literatury płaszcza i szpady, która świetnie wpisuje się w temat organizowanych przez nas zajęć – mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z raciborskiej biblioteki.
W trakcie ponad godzinnego przedstawienia, dzieci poznały historię Atosa, Portosa i Aramisa a także D'Artagnana w niecodziennym wydaniu o który zadbała jedna z najlepszych współczesnych dramatopisarek dla dzieci Marta Guśniowska. Uczestników Akademii Detektywów, z których większość była w teatrze po raz pierwszy, zachwyciły wspaniałe kostiumy, intrygująca muzyka i aktorski kunszt najwyższych lotów.
– Przed nami ostatnie dni w Akademii Detektywów. Już jutro zapraszamy na spektakl „Cyber-Pułapka” oraz warsztaty „Bezpieczeństwo w Sieci”, które poprowadzą instruktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. W piątek odbędzie się finałowe przyjęcie na Baker Street 221b – zaprasza Marzena Mróz, kierownik EUREKI przy Kasprowicza 12, gdzie odbywają się zajęcia.
publ. /ps/






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)

![Świąteczna pomoc trafiła do potrzebujących w Raciborzu i Pogrzebieniu [ZDJĘCIA] Świąteczna pomoc trafiła do potrzebujących w Raciborzu i Pogrzebieniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/wigilia-dla-potrzebujacych.jpg)
![Spotkania wigilijne dla seniorów i osób samotnych w gminie Krzyżanowice [ZDJĘCIA] spotkania wigilijne gmina krzyzanowice](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/spotkania-wigilijne-gmina-krzyzanowice.jpg)


![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






