
2795 osób widniało w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy w lutym. To dokładnie tyle samo co w styczniu. W omawianym okresie PUP dysponował 334 ofertami pracy.
Powiatowy Urząd Pracy informuje, iż według danych szacunkowych z końcem lutego 2016 roku zarejestrowanych było 2795 osób w tym 1674 kobiety.
Do 25 roku życia jest zarejestrowanych – 465 osób
długotrwale bezrobotnych – 1331 osób
powyżej 50 roku życia – 798 osoby
niepełnosprawnych – 210 osoby
W poszczególnych gminach sytuacja przedstawia się następująco:
gmina – zarejestrowani bezrobotni razem – kobiety
Racibórz – 1502 – 882
Kornowac – 117 – 81
Krzanowice – 121 – 72
Krzyżanowice – 249 – 138
Kuźnia Raciborska – 350 – 217
Nędza – 168 – 113
Pietrowice Wielkie – 146 – 88
Rudnik – 142 – 83
OGÓŁEM: 2795 – 1674
W omawianym okresie zgłoszono i pozyskano 334 oferty pracy. Najczęściej oferty pracy zgłaszane były na następujące stanowiska: przedstawiciel handlowy, magazynier, kucharz, kelner, sprzedawca, brukarz, monter/składacz okien, kierowca samochodu ciężarowego, pomocniczy robotnik budowlany.
Stopa bezrobocia w powiecie raciborskim na dzień 31.01.2016 r. wynosi 7,5 %.
publ. /ps/





![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)
![Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece [ZDJĘCIA] Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-28.jpg)
![Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka.jpg)





![Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/i-lo-debata.jpeg)
![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)



![Amelia Lipa prezentuje nowy singiel „Dom” [WIDEO] amelia lipa](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/amelia-lipa.jpg)