ORC zamiast SRC? M. Fita: Może w opolskim byłoby nam lepiej?

Co jest lepsze: bycie dwudziestym pierwszym co do wielkości miastem w woj. śląskim czy trzecim w opolskim? Radny uważa, że Racibórz jest marginalizowany w śląskim i proponuje zastanowić się, jak byłoby nam w opolskim.

 

- reklama -

Zmiana przynależności administracyjnej z woj. śląskiego (czy dawniej katowickiego) na opolskie nie jest niczym nowym. Sugestie na ten temat właściwie nie milkną, co jakiś czas zgłaszane przez rozmaite środowiska. Argumentacja również jest niezmienna: leżący na peryferiach woj. śląskiego Racibórz jest miastem którymś tam z kolei. Widać to zwłaszcza przy rozdziale środków. Inaczej rzecz by wyglądała, gdyby administracyjnie znalazł się w woj. opolskim. Tam ranga od razu byłaby wyższa, gdyż Racibórz byłby trzecim – po Opolu i Kędzierzynie -Koźlu miastem co do wielkości. I co za tym idzie, w kolejności do uśmiechania się o pieniądze.

 

W trakcie dzisiejszej sesji rady miasta temat powrócił za sprawą Michała Fity, a pretekstu dostarczyły ostanie doniesienia o możliwości utraty finansowania przez województwo obwodnicy znanej jako droga Racibórz-Pszczyna. – W mojej opinii jesteśmy  traktowani po macoszemu. W woj. śląskim ważna jest aglomeracja a nie my. Jeśli tak jest, to warto odwrócić głowę w drugą stronę. Może nadszedł ten czas, aby zastanowić się jak byłoby nam w sąsiednim województwie – zwrócił się do pozostałych. Jak nadmienił, nie wzywa do podjęcia już konkretnych działań, a jedynie poddaje sprawę pod rozwagę.

 

Fity nie przeraża nawet fakt, iż musiałby jeździć samochodem o tablicach rejestracyjnych rozpoczynających się na literę "O" .

 

/ps/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. M.Fita chce zwrócić na siebie uwagę. Nie wyszedł i nie powiedział „chę do Opola”, tylko wyszedł i takie ciapciarapcia „może byśmy się zastanowili…” Zero wyrazistości. Żałuję że na niego głosowałam. Duże rozczarowanie panie Michale.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here