
Młodzież z Borucina miała okazję wziąć udział w warsztatach związanych z twórczością poetów Josepha von Eichendorffa i Johanna Wolfganga von Goethego.
17 czerwca o godzinie 18.00 rozpoczęły się w Borucinie Warsztaty Nocne, których tematem przewodnim był „Romantyzm w Twórczości Eichendorffa i Goethe”. Warsztaty organizowane były przez MOK Krzanowice, ZSP Borucin i DFK Borucin, a odbywały się w szkole w Borucinie. Tematem przewodnim były utwory Johanna Wolfganga Goethego „Król Olch”, „ Rybak”, „Piękna noc”, Eichendorffa „ Czarodziejska różdżka”, „ Księżycowa noc”. Uczestnicy mogli odkryć wewnętrzny potencjał twórczy, który istnieje w każdym człowieku. Każdy ma naturalną potrzebę twórczego wypowiedzenia się, więc artystyczne prace manualne są trafioną formą uwolnienia wyobraźni. Efekty warsztatów przerosły najśmielsze oczekiwania, a prace uczniów były zachwycające. Co najważniejsze, uczestnicy warsztatów świetnie się bawili do późnych godzin nocnych, grali w dwa ognie, ganianego, jednak najlepszą zabawą okazała się gra deską w tyłek. Warsztaty zakończyły się w niedzielę poranną rozgrzewką i śniadaniem, po którym uczestnicy rozeszli się szczęśliwi i zmęczeni do domów.
Dom Kultury w Borucinie
publ./kp/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)











