Wykorzystanie terenów przydomowych wspólnot mieszkaniowych

0

Teren przydomowy przy ulicach Stalmacha, Dąbrowskiego i Różyckiego jest jednym z największych w zasobie MZB wymagających kompleksowego zagospodarowania. W lipcu dyskutowano nad jego przeznaczeniem.

- reklama -

13 lipca odbyło się spotkanie w sprawie zagospodarowania terenów przydomowych wspólnot mieszkaniowych nieruchomości przy ul. Stalmacha 5, 7, 7a, 11, 13, ul. Dąbrowskiego 1, 3-5, 9-13 i ul. Różyckiego 6-8. Wzięli w nim udział zarządcy oraz zarządy wszystkich wspólnot mieszkaniowych, władze Raciborza oraz przedstawiciele Miejskiego Zarządu Budynków. Wspomniany teren przydomowy jest jednym z największych w zasobie MZB wymagających kompleksowego zagospodarowania.

Dyrektor MZB przedstawił istniejący stan prawny przedmiotowego podwórza, układ funkcjonalny oraz aktualny sposób zagospodarowania. Następnie przedstawiono poglądowo dwa warianty stanowiące propozycje do dyskusji. MZB proponuje przekazanie terenów do konkretnych wspólnot i deklarację wyremontowania na koszt gminy drogi wiodącej, a  dróg biegnących wzdłuż poszczególnych budynków z 50% udziałem gminy w koszcie remontu. Tereny przejęte przez wspólnoty mogą być zagospodarowane według ich własnych pomysłów. Warunkiem zaangażowania środków gminy w zagospodarowanie tego terenu jest jednak deklaracja wspólnot o przyjęciu terenów przydomowych. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na wrzesień.

Tego typu spotkania odbywają się od kilku lat. Ich celem jest zachęcenie wspólnot mieszkaniowych do przejmowania od gminy terenów przydomowych i ich zagospodarowania zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców danego terenu.

 

urząd miasta racibórz wspólnota mieszkaniowa stalmacha dąbrowskiego różyckiego

 

UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here