
Sceny przedstawione przez uczestników warsztatów teatralnych, wystawa prac i pokaz układu z pojkami – tak wyglądał finał Akcji Lato zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy.
Byli jak zaczarowani! Uczestnicy warsztatów teatralnych, które poprowadziła w Nędzy Grażyna Tabor, instruktorką byli zachwyceni. I to, jak poważnie potraktowali swoje role, można było zobaczyć podczas pokazu finalnego.
Barwna parada złożona z młodych aktorów wyruszyła z Gminnego Centrum Kultury na stadion GOSiR-u. Na miejscu czekali na nich ciekawi efektów ich pracy mieszkańcy oraz uczestnicy pozostałych warsztatów nędzańskiej akcji lato.
Na miejscu zagrali kilka krótkich scen. Ale jak! Z pasją i profesjonalizmem i to zaledwie po trzech dniach warsztatów. Podziwiać można było nie tylko umiejętności aktorskie. Finałowi towarzyszyła też wystawa części prac, jakie powstały podczas zajęć w różnych technikach – linorycie, grafice, czy malarstwie. Był pokaz choreografii układu z pojkami, poza tym mnóstwo miło spędzonego czasu i pamiątkowe dyplomy. – I bez dyplomu będą długo pamiętać! – zapewniała babcia dwójki uczestników Dominiki i Grzesia. Gck-owskiej akcji nie mogła się nachwalić. – Robili same ciekawe rzeczy, takie których w domu nie mają – mówiła. Dominika potwierdza. – Można było nauczyć się nowych rzeczy i poznać nowych przyjaciół!
Zobacz zdjęcia z Zakończenie Akcji Lato w Nędzy
Finałowe pokazy podziwiała też wójt gminy. – Kiedy widzę jak utalentowaną mamy młodzież i kreatywnych instruktorów, to wpadam w kompleksy – zachwycała się Wójt Gminy Nędza Anna Iskała.
– Uważam, że zajęcia, które przez cały miesiąc się odbywały, były dla dzieci bardzo inspirujące i twórcze. I myślę, że o nich nie zapomną – mówiła dyrektor GCK Mariola Jakacka.
Organizatorzy są wdzięczni instruktorom i wszystkich osobom, które miały swój wkład w organizację miesięcznej akcji. – Nowy plan zajęć rusza już na przełomie września i października – przypomniała Kamila Besz z GCK. – Wysyłajcie dzieci do nas, niech wolny czas spędzają w centrum kultury, to będzie procentować, staną się lepszymi ludźmi – mówiła.
Akcja lato w Nędzy dobiegła końca, ale GCK można odwiedzać do końca wakacji. Przez cały sierpień od poniedziałku do piątku od 10:30 do 13:00 czynna będzie świetlica. A dodatkowo można przyjść na zajęcia z instruktorką Agnieszką Gałeczką – od 8 do 12 sierpnia.
Zobacz zdjęcia z Zakończenie Akcji Lato w Nędzy
UG Nędza
publ. /kp/




![Transgraniczna współpraca bibliotek trwa. Wspólne zwiedzanie Raciborza [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/raciborz-karwina-biblioteka-nie-ogranicza.jpg)

![Witraże i kwiaty dla mam. Twórcze zajęcia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Witraże i kwiaty dla mam. Twórcze zajęcia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/warsztaty-z-okazji-dnia-matki.jpg)
![V Jarmark Rękodzieła w Rudach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA] V Jarmark Rękodzieła w Rudach przyciągnął tłumy](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/jarmark-rekodziela-rudy.jpg)






![Dzieci z Przedszkola nr 15 mają nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkole-nr-15-raciborz-plac-zabaw.jpg)
![Jak działają narkotyki i alkohol? Spotkanie sanepidu z uczniami w Rudniku [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/sanepid-edukacja.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






