List do redakcji: Wycinka drzew przy Ogrodowej

1

– Znów wycinają! Tym razem usunęli cztery sporych rozmiarów drzewa przed szkołą muzyczną – zaalarmował jeden z czytelników pytając o powód wycinki. Mężczyźnie drzewa wydawały się całkiem zdrowe.

- reklama -

Wycinka miała miejsce we wtorek. Niedługo po tym zadzwonił do nas jeden z mieszkańców (dane do wiadomości redakcji). – To nie są jakieś małe drzewka, tylko całkiem spore okazy. Nie wyglądało też, jakby były uszkodzone bądź jakoś poważnie chore czy spróchniałe. Po co to? Nie blokowały wjazdu na parking szkoły muzycznej. Komu one przeszkadzały?- pytał podirytowany.

Z pytaniami takimi zwróciliśmy się do urzędu miasta. Jak nas poinformowano w magistracie, pozwolenie na wycinkę wydało starostwo powiatowe. Wycięte zostały 4 głogi, a powodem miał być zły stan drzew – zagrażający bezpieczeństwu przechodniów oraz samochodów parkujących pod szkołą. Innych powodów nie podano. Wycinka ma być zrekompensowana nasadzeniami zastępczymi.

Interweniujący mężczyzna pozostaje sceptyczny co do wyjaśnień i obawiając się o los dalszych drzew zapowiada, iż uda się na miejsce z aparatem i udokumentuje fotograficznie w jakim są stanie.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. MaRuda

    Szkoda, że podirytowany mężczyzna nie udokumentował stanu pomnika przyrody, który złamał się podczas czerwcowej wichury w parku Roth. Drzewo spróchniałe, cienki pas zdrowego drewna na obwodzie pod korą. W każdej chwili mogło się przewrócić na alejkę parkową. Podobny cyrk z drzewami na cmentarzu Jeruzalem. Zakaz wstępu na cmentarz podczas silnego wiatru.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here