Kolej na Raciborszczyznę. PLK remontuje, gmina buduje

0

W Krzyżanowicach przy stacji powstanie budynek, w którym znajdzie się poczekalnia z toaletami. Pociągiem szybciej pojedziemy z Kuźni Raciborskiej do Kędzierzyna-Koźla i z Krzyżanowic do Chałupek.

- reklama -

Obiekt wyburzonego już budynku dworca PKP w Krzyżanowicach dwa lata temu przejęła gmina. Wkrótce na jego miejscu ma powstać obiekt mieszkalno-usługowy, w którym znajdą się pomieszczenia dla pasażerów, mieszkania i biura. Poczekalnia ma mieć powierzchnię 25 m² i wydzieloną w niej ogólnodostępną toaletę damską dla niepełnosprawnych i męską. Część socjalna to dwa mieszkania – jedno o powierzchni 35 m², drugie 25 m² – przeznaczone dla minimum sześciu osób. W obiekcie znajdą się również dwa biura przeznaczone dla minimum trzech osób każde.

linia kolejowa 151 kędzierzyn koźle kuźnia raciborska prkii grupa trakcja
Wykonawcą rewitalizacji odcinka Kędzierzyn-Koźle-Kuźnia Raciborska została Trakcja PRKiI.

 

W kwietniu PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na rewitalizację kilku linii kolejowych w województwie śląskim. Wśród nich znalazła się linia nr 151, która prowadzi z Kędzierzyna-Koźla do Chałupek. Remontu wymaga odcinek z Kędzierzyna-Koźla do Kuźni Raciborskiej. Prace będzie wykonywała firma Trakcja PRKiI, która na odcinku prawie 17 km zmodernizuje osiem rozjazdów, jeden przejazd oraz odtworzy tory boczne. Zostanie również zrewitalizowana infrastruktura torowa. W wyniku prac, które zakończą się z końcem września, prędkość pociągów na poszczególnych odcinkach wzrośnie do 60 km/h i 100 km/h.

W tej chwili PKP PLK szuka wykonawcy rewitalizacji linii nr 151 na szlaku Krzyżanowice-Chałupki. Planuje się m.in. przebudowę nawierzchni kolejowej, czterech peronów i siedmiu przejazdów czy wymianę rozjazdów.

Trwa również naprawa bieżąca toru polegająca na udrożnieniu ruchu pociągów na linii nr 177 od Pietrowic Wielkich do Baborowa.

 

pniuik kraków tłustomosty linia kolejowa 177

Prace na linii kolejowej nr 177 polegają m.in. na wymianie podkładów. Na zdjęciu naprawa toru w Tłustomostach.

 

Źródła: PRKiI, PKP PLK, UG Krzyżanowice
/kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here