100-lecie Objawień Fatimskich w parafii NSPJ

0

W 2017 roku mija wiek od czasu, gdy trójce dzieci z portugalskiej wsi: Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz Łucji dos Santos objawiała się Matka Boska. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa przygotowuje się do obchodów tej rocznicy.

- reklama -

W przyszłym roku przypada 100-lecie objawień Fatimskich. Parafia przy ul. Warszawskiej zachęca do przygotowań do tej rocznicy przez dziewięciomiesięczną Nowennę. Początek już we wtorek 13 września, kiedy to o godz. 17.30 odbędzie się Różaniec, a następnie wieczorna Msza Święta. W przyszłym roku planowana jest ponadto w ostatnim tygodniu czerwca pielgrzymka do Fatimy.

Tajemnice Fatimskie – seria objawień, jakie w okresie od 13 maja do 13 października 1917 roku miały dzieci z Fatimy: Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos. Zgodnie z tradycją, dzieci miały być świadkami objawień Matki Bożej Fatimskiej, podczas których miały im zostać przekazane trzy tajemnice fatimskie. Rodzeństwo Marto wkrótce zmarło, Łucja jako zakonnica dożyła 98 lat (zmarła w 2005 roku w Coimbrze). W tej chwili dobiega końca proces jej beatyfikacji.

Treść dwóch pierwszych tajemnic przekazanych dzieciom przez Matkę Boską upubliczniono w 1941 roku. Przesłanie trzeciej trzymano w tajemnicy przez okres pontyfikatu kilku papieży i ujawniono dopiero w 2000 roku na polecenie Jana Pawła II. Jest w niej mowa m.in. o białym kapłanie ginącym od kul z broni palnej i strzał z łuków, co niektórzy odnosi do nieudanego zamachu na polskiego papieża w 13 maju 1981. W przekazach Łucji pojawia się także wizja przebiegu III Wojny Światowej.

Relikwie dzieci fatimskich, Hiacynty i Franciszka, w Raciborzu można zobaczyć w parafii w Brzeziu. Zostały one wniesione na uczczenie 95. rocznicy objawień w Fatimie.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here