Koniecpol: rusza budowa wodociągu

Gmina Koniecpol od ubiegłego roku boryka się z problemem braku wody. Na początku września rozpoczęto jednak budowę wodociągu. Inwestycja jest możliwa również dzięki wsparciu WFOŚiGW.

- reklama -

Ubiegłoroczna susza dotknęła mieszkańców kilkunastu sołectw w gminie Koniecpol. Musi im więc wystarczyć woda dostarczana beczkowozami. W końcu jednak udało się rozpocząć budowę wodociągu, który już w przyszłym roku powinien zostać oddany do użytku.

Oprócz wsparcia rządowego, gmina otrzymała też pomoc Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Rada Nadzorcza WFOŚiGW podjęła decyzję o przekazaniu 2 924 988 zł w formie dotacji oraz promesy dotacji. Dofinansowanie zostało udzielone w ramach „Szczególnych zasad finansowania przedsięwzięć związanych z wystąpieniem klęski żywiołowej lub innych nadzwyczajnych zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej”.

 

 

WFOŚIGW wodociągZobacz zdjęcia z inauguracji inwestycji w Koniecpolu >>>

 

Inauguracja inwestycji odbyła się 2.09.br. w miejscowości Wólka. Wzięli w niej udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz jego zastępca Mariusz Trepka, burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga oraz prezes WFOŚiGW Andrzej Pilot. W uroczystości wzięli też udział ks. prałat Kazimierz Bogdał oraz ks. Stanisław Błaszczyk, którzy poświęcili wodociąg.

Burmistrz Suliga dziękował nie tylko decydentom, którzy udzielili gminie wsparcia finansowego, ale również strażakom z PSP Częstochowa JRG 4 w Koniecpolu oraz OSP, którzy codziennie zaopatrują w wodę mieszkańców sołectw.

 

 

 

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/kc/
fot. WFOŚiGW w Katowicach

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here