
20 chętnych może w 2017 roku liczyć na przyjęcie w szeregi Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
Nowi funkcjonariusze mają pełnić służbę w Placówkach Straży Granicznej w Opolu, Rudzie Śląskiej, Bielsku – Białej i Katowicach-Pyrzowicach.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:
∙ posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie,
∙ o nieposzlakowanej opinii,
∙ niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
∙ korzystająca z pełni praw publicznych,
∙ posiadająca co najmniej średnie wykształcenie,
∙ posiadająca zdolność psychiczną i fizyczną do służby,
∙ gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie,
∙ dająca rękojmię zachowania tajemnicy,
∙ posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej,
∙ która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat,
∙ która podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 032/414-42-74, 32/414-41-29, 32/414-43- 78 oraz pod adresem e-mail: [email protected]
Osoby zainteresowane służbą w Straży Granicznej proszone są o składanie ofert osobiście do 30 września 2016 roku.
Fot. Straż Graniczna
oprac. /j/




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/koncert-umuzykalniajacy-fagot.jpg)
![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)





![Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/danuta-chlupowa.jpg)