Walka z bykami, czyli ortograficzna corrida!

0

W Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu rozgorzała dzisiaj prawdziwa walka z …bykami. Oczywiście bykami ortograficznymi!
Klasy V przystąpiły do szlachetnej rywalizacji o tytuł najlepszej w dziedzinie ortografii. Wzięły udział w ortograficznej…corridzie! W formie zabawy, ale również ciężkiej pracy i zmagań, w pocie czoła, uczniowie rozwiązywali ortograficzne rebusy i krzyżówki, pisali dyktanda, pracowali ze słownikiem ortograficznym, starali się wykorzystać wszystkie znane zasady ortograficzne, aby poprawnie rozwiązać postawione przed nimi zadania. A tych było bez liku!
Dodatkowym utrudnieniem, ale jednocześnie uatrakcyjnieniem rywalizacji była korelacja treści polonistycznych z umiejętnościami i sprawnością fizyczną – dzieciaki musiały wykazać się dużą spostrzegawczością, wytrzymałością i siłą fizyczną, nie tylko intelektualną! Skoki na skakance, rzuty do celu wyznaczały czas zadania, ale również pozwalały na zdobycie dodatkowych punktów.

Całości towarzyszyło kulturalne kibicowanie pozostałych uczniów klas V oraz oprawa plastyczna w postaci haseł i transparentów o treściach propagujących poprawność pisowni.
Ostatecznie „Ortograficzną corridę” wygrała V c, drugie miejsce zajęła V a, a tuż za nią – różnicą zaledwie jednego punktu – uplasowała się V b.
„Ortograficzną corridę” przygotowały panie polonistki, które na co dzień walczą z ortograficznymi bykami : mgr Dorota Orzechowska oraz mgr Barbara Wróbel. Zabawa świetnie się udała i na pewno przyczyniła się do upowszechnienia zasad ortograficznych i dbałości o poprawność wszelkich zapisów w uczniowskich zeszytach.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here