
16 par z gminy Kuźnia Raciborska świętowało we wtorek 50-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji burmistrz Paweł Macha wręczył jubilatom medale prezydenta RP.
25 października w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbyła się uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego, w której wzięło udział 16 par z terenu miasta i gminy. Jubilaci zostali udekorowani przez burmistrza Pawła Machę medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości, którą prowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyna Emrich, udział wzięli sołtys Henryk Machnik, przewodnicząca Zarządu Osiedla Nr 1 Krystyna Borutko oraz przewodniczący Zarządu Osiedla Stara Kuźnia Bernard Kowol.
Zobacz zdjęcia z Złote gody w Kuźni Raciborskiej
Pary, które świętowały 50-lecie pożycia małżeńskiego:
– Gertruda i Albert Wieczorek – Jankowice
– Marta i Paweł Piechaczek – Jankowice
– Elżbieta i Norbert Wilk – Rudy
– Róża i Arnold Gawlik – Rudy
– Urszula i Andrzej Drzyzga – Rudy
– Maria i Roman Dudek – Rudy
– Maria i Engelbert Wieczorek – Rudy
– Janina i Edward Sikora – Rudy
– Eryka i Ewald Krakowczyk – Kuźnia Raciborska
– Michalina i Manfred Schubert – Kuźnia Raciborska
– Małgorzata i Stanisław Wójcik – Kuźnia Raciborska
– Teresa i Tadeusz Wójcik – Kuźnia Raciborska
– Urszula i Herbert Jacek – Kuźnia Raciborska
– Gabriela i Jan Majnusz – Kuźnia Raciborska
– Grażyna i Henryk Zawalscy – Kuźnia Raciborska
– Gertruda i Jan Stanek – Ruda
Zobacz zdjęcia z Złote gody w Kuźni Raciborskiej
oprac. /kp/




![Hip-hopowe formacje Skazy najlepsze na turnieju w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)
![Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/danuta-chlupowa.jpg)








![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)







Dzieci z tego nie będzie 🙂