
Według danych szacunkowych z końcem listopada 2016 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 2271 osób, w tym 1415 kobiet. To o 23 mniej niż miesiąc wcześniej.
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu, według danych szacunkowych, na koniec listopada zarejestrowane były 2271. Do 25. roku życia są zarejestrowane 324 osoby,
długotrwale bezrobotnych jest 1167 osób, powyżej 50. roku życia 664 osoby, a niepełnosprawnych – 193 osoby.
Zarejestrowani bezrobotni w poszczególnych gminach:
Racibórz 1234 747 (kobiety)
Kornowac 95 67
Krzanowice 88 55
Krzyżanowice 196 120
Kuźnia Raciborska 289 192
Nędza 142 98
Pietrowice Wielkie 118 72
Rudnik 109 64
W listopadzie zgłoszono i pozyskano 319 wolnych miejsc pracy. Najczęściej oferty pracy zgłaszane były na następujące stanowiska: opiekun osoby starszej, specjalista do spraw sprzedaży, technik prac biurowych, magazynier, sprzedawca, kasjer handlowy, murarz, brukarz, mechanik maszyn i urządzeń do obróbki metali, operator urządzeń do produkcji wyrobów cukierniczych, operator urządzeń do przetwórstwa mięsa, kierowca samochodu ciężarowego, pozostali pracownicy zajmujący się sprzątaniem gdzie indziej niesklasyfikowani, pracownik prac dorywczych.
Stopa bezrobocia w powiecie raciborskim na dzień 31 października wynosi 6,2 %.
oprac. /kp/






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone w Raciborzu [ZDJĘCIA] 50 lecie pozycia malzenskiego raciborz usc](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/50-lecie-pozycia-malzenskiego-raciborz-usc.jpg)



![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie z medalami na Odra Sup Cup 2026 [ZDJĘCIA] Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie z medalami na Odra Sup Cup 2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/rtw-raciborskie-towarzystwo-wioslarskie.jpg)





