Mega-inwestycja w raciborskiej mleczarni

4
OSM Bieruń

– Kapitałowo to chyba największa inwestycja w raciborskich zakładach na przestrzeni ostatnich lat  – cieszy się prezydent Lenk

- reklama -

Jak poinformował prezydent Mirosław Lenk na ostatniej sesji, w grudniu spotkał się z Andrzejem Herbutem, prezesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bieruniu. Przypomnijmy, to właśnie OSM Bieruń po wycofaniu się w Raciborzu ZOTT-a przejął pod koniec 2015 roku raciborski zakład, de facto ratując go tym samym przed całkowitym upadkiem. Dzięki temu część załogi mogła zachować pracę, a produkcja – choć w ograniczonym zakresie, bo tylko twarogu – została utrzymana.

OSM Bieruń

Nowy właściciel na poważnie myśli o raciborskim zakładzie i od jesieni na jego terenie trwają prace remontowo-budowlane. Dzięki inwestycjom możliwe jest rozszerzenie produkowanego asortymentu (Bieruń specjalizuje się w serach, twarogach, śmietankach i jogurtach naturalnych), a co za tym idzie – zwiększenie zatrudnienia.

OSM Bieruń

– Kapitałowo to chyba największa inwestycja w dużych raciborskich zakładach na przestrzeni ostatnich lat – przekazał radnym prezydent informując jednocześnie, iż pełne uruchomienie zakładu planowane jest na luty-marzec 2017 roku.

/ps/

- reklama -

4 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here