Uwaga na smog, zanotowano 900% dopuszczalnej normy pyłów zawieszonych!

14
Raciborski Alarm Smogowy Markowice

Pomiary stężenia pyłów w powietrzu w Markowicach momentami przekraczały 2000% dopuszczalnej normy. 

- reklama -

W ostatnich dniach mierzono stężenie pyłów w powietrzu w Markowicach. Średnia dobowa w dniach 29 i 30 XII wyniosła 453 μg/m3(!), a więc ponad 900% dopuszczalnej normy. Chwilowy pomiar wykazał w tym okresie 2000% dopuszczalnej normy…

Takie stężenia zanieczyszczeń – oprócz Raciborza – są odnotowywane m.in. w Delhi czy Pekinie o których powszechnie mówi się, że są najbardziej zanieczyszczonymi miastami na świecie.  Racibórz mieści się w czołówce miast Polski na tej niechlubnej liście.

smog

Pomiary w Raciborzu dokonywane są przez Raciborski Alarm Smogowy, który uświadamia mieszkańców jak tragiczna sytuacja występuje w okresie zimowym w regionie.

Więcej o akcji pomiarów przez: Raciborski Alarm Smogowy
oraz na temat walki ze smogiem

/ps/

- reklama -

14 KOMENTARZE

  1. Jest tragicznie. Na stwierdzeniach się konczy.Wczoraj po 16. z kominów prywatnych domów unosiły się kłęby czarnego, śmierdzącego dymu.Byle w domach 30 stopni, a po nas choćby potop. Ach, jeszcze ten Pekin- mamy do czego aspirować. Wszystkim kopcącym bez rozumu w Nowym Roku więcej rozwagi i myślenia o najmłodszych.

  2. Za śmieci płaci sie niezależnie od tego czy oddajemy czy nie a ludzie i tak wolą wrzucić je do pieca niż oddać. Ciepła to praktycznie nie daje, cały piec zakopcony a powietrze zanieczyszczone. Nie rozumiem tego. Tutaj pomogą chyba tylko wysokie kary.

  3. A Osir już reklamuje kolejny bieg Nadodrzanski. Czy ktoś myśli o zdrowiu tych ludzi których się ściąga na ten bieg w zimie gdy jest najgorsze powietrze.?Racibórz leży w dolinie i cały smog ma utrudnione rozchodzenie się poza miasto.

  4. A prezydent bezradny bez woli aby zamiast na bezsensowne inwestycje nie potrzebne w danej chwili jak stadion czy skwery (z niszczeniem istniejacej na nich zieleni czyt.z wycinaniem) nie ma woli zakupu kilku stacji pomiaru powietrza.Czy on nie rozumie że w taki sposób postępując szkodzi nie tylko miastu ale i sobie.Przecież tak nie postępuje kto chce dobra mieszkanców .Tak jak przystań jest dla kilkudziesięciu ludzi tak samo będzie ze stadionem.Przecietny raciborzanin nic nie będzie z tego miał poza dalszym truciem się smogiem.

  5. Prezydent nie ma za bardzo co, do gadania w sprawie smogu bo on głównie pochodzi z kominów domostw które palą w piecu miałem itd.

  6. To przez ten eko groszek sklejany jakimś świstwem, nasi potomkowie palili węglem i wszystko było ok teraz dali nam jakieś gówno i dramat

  7. Na ul.Podmiejskiej w Raciborzu mieszka pan który notorycznie i od wielu lat pali plastikami i resztkami odpadów po robieniu mebli ze sklejki. Nie jednokrotnie było zglaszane do urzędu miasta jak i na straż miejska że zanieszyszcza okolice jak i cały smród wlatuje do domostw. .. miasto jak i straż nic w tej sparwie nie zrobiło twierdząc że są od tego ekolodzy, którzy raz byli na rzekomej kontroli … Jak pan A… (imię) palił syfem tak dalej pali!

  8. miasto gówno w tej sprawie robi a straż miejska to jest tylko od wypisywania mandatów za złe parkowanie i łapanie małolatów z piwem i nic więcej

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here