Szkoła Mistrzostwa Sportowego podsumowała 2016 rok [ZDJĘCIA]

0
szkoła mistrzostwa sportowego

W 2016 uczniowie i absolwenci SMS reprezentowali kraj na Igrzyskach Olimpijskich, zdobywali medale Mistrzostw Świata, wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski.


Ponadto Wygrywali rywalizację drużynową oraz zostawali laureatami ogólnopolskich konkursów, w tym konkursów przedmiotowych, które otwierały im drogę na wyższe uczelnie.

- reklama -

Uczniom i absolwentom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i dostarczanie sportowych emocji; nauczycielom i trenerom za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży, a rodzicom za owocną współpracę. Dzięki ciężkiej pracy, energii i kreatywności udało nam się w tym roku osiągnąć dużo. Miejmy nadzieję, ze kolejny rok będzie jeszcze lepszy.

W nowym 2017 roku całej społeczności szkolnej i sympatykom ZSOMS życzymy sukcesów i realizacji własnych pasji.

Styczeń
Adam Sokolik wygrał I etap XLII Olimpiady Geograficznej;
7 medali przywieźli lekkoatleci z Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych. Złoto wywalczyli: Dawid Żebrowski, Kacper Wieczorek, Szymon Dziuba, Daria Zalewska, Anna Nowacka i Kacper Haręzga; srebro zdobył Wojciech Kubacki;
na II Halowym Mitingu LA w Brzeszczach Dawid Żebrowski był o włos od poprawienia Rekordu Polski w biegu na 60m ppł-7,83 (rekord Polski to wynik 7,81.),  na tym samym dystansie młodziczka Julia Ziembicka pobiła rekord śląska z wynikiem 9,00 (poprzedni rekord śląska 9,21). Skok wzwyż wygrał Kacper Haręzga;
drużyny dziewcząt i chłopców wywalczyły I miejsca w finale miejskim w Lidze Szkolnej w Piłce Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych;
piłkarze z rocznika 2003 wygrali III Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektor ZSOMS;
Emilia Miąsik zdobyła III miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Ozdoba choinkowa”;

Luty
w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce Dawid Żebrowski wywalczył złoty medal i ustanowił nowy Rekord Polski Juniorów, srebro wywalczył Szymon Dziuba, a brąz Natalia Węglarz i Anna Szyjka;
5 medali przywieźli pływacy z Grand Prix Polski w Kozienicach: Aleksandra Tomala (brąz), Dawid Dziedzic (dwukrotnie srebro i dwukrotnie brąz);
w szóstej edycji Pucharu Silesia na podium stanęli pływacy: dwukrotnie drugi Dawid Dziedzic, dwukrotnie trzecia Sylwia Spoljar i dwukrotnie także trzecia Aleksandra Tomala, trzeci był także Krzysztof Jung;
Paweł Pleszka w XXIX Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej przeszedł eliminacje I stopnia (szkolne), natomiast w eliminacjach II stopnia (regionalnych) zajął 201 miejsce na 738 startujących, co dało mu trzeci wynik w Raciborzu;
5 medali zdobyli lekkoatleci w Halowych Mistrzostwach Śląska młodzików i dzieci starszych. Złoto wywalczyli: Julia Ziembicka, Dominika Mitręga, Sonja Głombik, Karol Kasprzycki, srebro: Paweł Jędrusiak;
w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików mistrzami zostali: Natalia Węglarz, Anna Szyjka, Kacper Wieczorek, Krzysztof Turski, Kamil Świdergoł, Marcelina Kopka. Wicemistrzostwo wywalczyli: Victoria Wachowska i Kamil Kalinowski;
w II Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie pod patronatem Starosty Raciborskiego w grze pojedynczej I miejsce zajęli Filip Kroczak i Aleksandra Tomala, II miejsce – Weronika Rozbicka. W grze podwójnej chłopców I miejsce przypadło parze Filip Kroczak i Mateusz Rostek, a wśród dziewcząt I miejsce wywalczyły Aleksandra Tomala i Weronika Rozbicka. W grze mieszanej I miejsce para: Aleksandra Tomala i Filip Kroczak. W rywalizacji drużynowej również zajęliśmy I miejsce.

Marzec
Agata Walerzak wywalczyła złoto na Mistrzostwach Polski Juniorek, Natalia Duksa również zajęła I miejsce w Pucharze Polski Kadetek w zapasach;
Anna Szyjka zdobyła srebro w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych;
5 medali zdobyli pływacy na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat: Magdalena Modrzejewska (złoto, srebro, brąz), Jarosław Lesik (srebro), sztafeta dziewcząt Magdalena Modrzejewska, Magdalena Borsuk, Wiktoria Bałys, Katarzyna Zarembik (brąz);
w zawodach Velka Cena Olomouca – XLV Memoriał Jana Opletala Aleksandra Tomala zdobyła 4 złote i 1 brązowy medal, Marta Iżycka wywalczyła srebro, a Amelia Pisarczyk dwukrotnie brąz;
w Pucharze Polski zapaśnicy wywalczyli 3 medale: Kamil Czarnecki (złoto), Filip Petrończak (złoto), Mariusz Tochwin (brąz);
w Lublinie na Mistrzostwach Polski w pływaniu Dawid Dziedzic zdobył srebrny medal, natomiast Dorian Bachlaj wywalczył brązowy;
w Mistrzostwach Śląska dziewcząt w zapasach srebro wywalczyła Natalia Duksa, a brąz: Julia Michniewicz i Paulina Koszany;
Kacper Banaś wywalczył dwa srebra na Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Karate Kyokushin;
drużyna dziewcząt wygrała XII Makroregionalny Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych pod Patronatem Starosty Raciborskiego.

Kwiecień
Paweł Pleszka został finalistą XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Podstaw Przedsiębiorczości;
Piotr Duk i Mateusz Szewczuk zostali Mistrzami Polski Juniorów w zapasach;
Patryk Gołuchowski wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w zapasach;
Jakub Otulak i Nils Heiduczek wywalczyli złote medale w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w zapasach;
w Opolu na Grand Prix w pływaniu w kategorii 14 lat dwukrotnie pierwsi byli: Magdalena  Modrzejewska, Dawid Bubak, Jarosław Lesik (który zdobył także brązowy medal);
na Mistrzostwach Szkół Sportowych pływacy zdobyli 5 medali: Victoria Kocjan (dwukrotnie srebro), Magdalena Modrzejewska (srebro i brąz), Jakub Jałtuszewski (brąz);
w Janowie Lubelskim w II Pucharze Polski Kadetów w zapasach srebrne medale wywalczyli: Filip Świerczewski i Gracjan Głogiewicz;
Szymon Kiełkowski zdobył III miejsce w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego dla uczniów klas IV Spelling Bee.

Maj
w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów w zapasach sytu wolnym Patryk Gołuchowski wywalczył srebrny medal;
14-letni pływacy wygrali klasyfikację generalną Ligi Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych;
na Międzynarodowym Turnieju Kadetów w stylu klasycznym o Grand Prix Zagrzebia w Chorwacji srebrne medale zdobyli Flip Petrończak i Kamil Czarnecki;
na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Kladnie złote medale wywalczyli: Tomasz Wawrzyńczyk, Michał Michniewicz, Julia Michniewicz. Srebrne Mariusz Tochwin i Jakub Otulak. Brązowy medal przypadł Nilsowi Heiduczkowi;
w Bielsku Białej w biegu na 300m Natalia Węglarz, uzyskała najlepszy wynik w kategorii juniorek w Polsce oraz drugi wynik na świecie;
Magdalena Modrzejewska zdobyła złoty medal w Budapeszcie na wielomeczu juniorów Węgry-Czechy-Słowacja-Polska;
podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży złoto zdobyli zapaśnicy Natalia Duksa, Kamil Czarnecki i Filip Petrończak, brąz Gracjan Głogiewicz;
piłkarze z podstawówki zdobyli III miejsce w międzynarodowym turnieju piłkarskim Adek Cup 2016 rozegranym w czeskim Frydek Mistek;
na VII Międzynarodowych Zawodach Pływackich pn. Koziołki Pływackie 2016 nasi uczniowie wywalczyli aż 22 medale, w tym: 10 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe;
piłkarze  wygrali Finały Miejsko-Gminne w Piłce Nożnej Chłopców szkół podstawowych;
uczniowie podstawówki wygrali Półfinały Wojewódzkie w Badmintonie;
licealiści wygrali Finał Rejonowy Piłki Nożnej Chłopców Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej.

Czerwiec
trzech uczniów i jedna tegoroczna maturzystka reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w stolicy Rumunii – Bukareszcie;
Dawid Żebrowski zdobył I miejsce w VIII Memoriale Gwiazd Małopolskiej Lekkoatletyki;
Małgorzata Niedźwiedzka zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie;
na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach brązowe medale wywalczyli: Gracjan Głogiewicz, Michał Michniewicz i Mariusz Tochwin;
Natalia Duksa wywalczyła srebrny medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski w zapasach kobiet w grupie kadetek;
na Mistrzostwach Śląska gimnazjaliści zdobyli 25 medali w startach indywidualnych: Magdalena Modrzejewska (7 medali), Jarosław Lesik (5 medali), Katarzyna Zarembik (4 medale), Dawid Bubak (3 medale), Magdalena Borsuk (3 medale) oraz Adrian Podlasek (3 medale). Licealiści wywalczyli 46 medali: Dawid Dziedzic (12 medali), Amelia Pisarczyk (8 medali), Krzysztof Jung (6 medali), Dorian Bachlaj (5 medali), Radosław Łapot (5 medali), Sylwia Spojlar (4 medale), Julia Koral (3 medale);
19 medali zdobyli lekkoatleci na Mistrzostwach Województwa Śląskiego Juniorów i Juniorów Młodszych. Złoto: Anna Szyjka (dwukrotnie), Natalia Węglarz (dwukrotnie), Kacper Wieczorek (dwukrotnie), Kacper Haręzga, Anna Nowacka, Daria Zalewska, Wojciech Kubacki, Kamil Świdergoł, Szymon Dziuba oraz sztafeta 4 x 400m K. Srebro:  Agnieszka Sichma, Patryk Sochiera, Victoria Wachowska oraz sztafeta 4 x 100m M. Brąz: Judyta Rębisz i Patryk Sochiera;
na Mistrzostwach Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce złoto zdobyli Agnieszka Sichma, Julia Ziembicka (dwukrotnie), srebro: Paweł Jędrusiak, Patryk Grzegorzewicz, Kacper Zawojski, Dominika Mitręga, Sonia Bereza, Mateusz Rozwadowski oraz sztafeta 4×100 kobiet. Brąz wywalczyli Agata Grela, Sonja Głombik oraz sztafeta 4×100 M;
uczniowie klas mundurowych zajęli II miejsce w Półfinale Wojewódzkim Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego;
Natalia Ochwat zdobyła II miejsce w XXIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym Mistrz Ortografii;
Emilia Miąsik i Maria Konecka zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Kwiat dziełem doskonałym”.

Lipiec
na 70. Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce Dawid Żebrowski zdobył złoty medal, srebrny Natalia Węglarz, a brązowy Anna Szyjka, Kacper Wieczorek oraz sztafeta 4×400 (Kacper Wieczorek, Dawid Żebrowski, Damian Fica, Patryk Sochiera);
Dawid Żebrowski i Natalia Węglarz, dzięki doskonałym wynikom, zostali zakwalifikowani do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów;
Magdalena Modrzejewska zdobyła dwa złote oraz jeden srebrny medal na Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich. Srebro zdobyła także sztafeta dziewcząt 4×100 stylem zmiennym w składzie: Magdalena Modrzejewska, Magdalena Borsuk, Wiktoria Bałys i Katarzyna Zarembik;
na Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu brązowy medal zdobyła Marta Iżycka;
3 brązowe medale przywieźli pływacy z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: Dorian Bachlaj oraz dwukrotnie Dawid Dziedzic.

Sierpień
Szymon Dziuba wywalczył tytuł mistrza Polski w 10-boju, a Krzysztof Turski zdobył srebrny medal podczas 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Wrzesień
Klaudiusz Matura zdobył złoty i srebrny medal Mistrzostw Świata w Ratownictwie Wodnym w kategorii juniorów w Eindhoven (Holandia);
Julia Ziembicka zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików;
Anna Szyjka, Krzysztof Jung oraz Dorian Bachlaj otrzymali stypendia w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego;
2 brązowe medale zdobyli zapaśnicy Piotr Duk i Patryk Gołuchowski na Mistrzostwach Polski Seniorów;
8 medali zdobyli zapaśnicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Złoto wywalczył Nils Heiduczek, srebro Maciej Szuła, Kamil Kapciak, Kamil Sosnowski, Jakub Otulak, Dawid Mkrtchyan i Kacper Pogorzelski, brąz zdobył Maciej Krupa.
Październik
na Międzynarodowym Turnieju w Zapasach Klasycznych w Serbii srebrny medal wywalczył Mateusz Iwanowski;
z Memoriału im. Jana Czai medale przywieźli zapaśnicy: Kamil Czarnecki, Filip Petrończak, Gracjan Głogiewicz, Jakub Otulak, Nils Heiduczek, Kacper Pogorzelski (złoto), Adrian Obuchowicz,  Dawid Mkrtchyan, Mariusz Tochwin, Tomasz Wawrzyńczyk (srebro), Arsen Mkrtchyan (brąz);
w Radomiu na Pucharze Polski Kadetów w stylu klasycznym w ramach 44. Memoriału im. Władysława Miazio złoto wywalczył Kamil Czarnecki. Brązowe medale zdobyli Jakub Otulak, Filip Świerczewski i Tomasz Wawrzyńczyk;
lekkoatleci zajęli II miejsce w Śląskiej Lidze Młodzików;
III miejsce zajęły dziewczyny z klas mundurowych w zawodach „Proobronni 16”;
lekkoatleci wygrali finały rejonowe w sztafetowych biegach przełajowych;
na pływalni ZSOMS odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie Puchar Sprintu o Puchar Dyrektora ZSOMS. Gościem specjalnym zawodów był Konrad Czerniak.

Listopad
Piotr Duk, Mateusz Szewczuk i Filip Petrończak zdobyli złote medale na Pucharze Polski w zapasach;
Klaudiusz Matura zdobył złoto i srebro w Finale Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów Miasta Stołecznego Warszawy;
pływacy wygrali Ligę Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych;
w Pucharze Śląska Młodzików w zapasach złote medale wywalczyli: Maciej Szuła, Maciej Krupa, Kacper Pogorzelski, srebrny medal wywalczył Kamil Kapciak, a brązowe Igor Skiba i Jerzy Podurgiel;
99 medali zdobyli pływacy na Mistrzostwach Śląska;
brązowy medal zdobył Patryk Gołuchowski w XXV Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej;
lekkoatleci z gimnazjum zajęli III miejsce w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych;
w Krakowie memoriale im. Władysława Bajorka złoto wywalczyli Mateusz Iwanowski, Kamil Czarnecki i Filip Świerczewski, srebro Jakub Otulak, Arsen Mkrtchyan i Tomasz Wawrzyńczyk;
Weronika Stosiek, Justyna Gamrotek i Kamil Przybyszewski zostali laureatami konkursu na plakat „Stop przemocy i dopalaczom”.

Grudzień
Beata Maruszczyk zdobyła dwukrotnie brązowy medal w czasie I rundy Ligi SMS-ów w Olsztynie;
13 medali (4 złote, 4 srebrne, 5 brązowych) wywalczyli pływacy podczas rozegranych w Dąbrowie Górniczej Mistrzostw Śląska Młodzików 13-letnich. Złoto: Paulina Wojtaszewska (trzykrotnie) oraz sztafeta (Wiktoria Poznakowska, Marta Kasprowicz, Maja Wygnał, Paulina Wojtaszewska), srebro: Paulina Wojtaszewska, Wiktoria Poznakowska, Hubert Wawryca oraz sztafeta (Wiktoria Poznakowska, Oliwia Mosek, Paulina Wojtaszewska, Marta Kasprowicz). Brąz: Wiktoria Poznakowska, Maja Wygnał, Maksymilian Rychel (dwukrotnie) oraz sztafeta (Maksymilian Rychel, Bartosz Burszyk, Damian Górski, Hubert Wawryca);
dziewczyny wygrały XVI Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Raciborskiego; chłopcy zajęli III miejsce;
na pływalni ZSOMS odbyły się zawody mikołajkowe, w których wystąpili uczniowie klas II-VI ze Szkoły Podstawowej nr 15, SP nr 8 oraz młodzi pływacy szkółki Victorii z SP nr 1.

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here