Policjanci uratowali 58-latka

Karetka

U mężczyzny ustały podstawowe czynności życiowe. Mundurowali podjęli akcję ratowniczą.

W środę, 4 stycznia, około godziny 11.00 na ulicy Mariańskiej w Raciborzu policjanci zauważyli grupę osób na chodniku, która podtrzymywała w pozycji półsiedzącej mężczyznę, u 58-latka ustały podstawowe czynności życiowe. – Mundurowi natychmiast zareagowali i zatrzymali radiowóz. Jak się okazało, mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy. Mundurowi ułożyli 58-letniego mieszkańca Raciborza na chodniku i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jednocześnie wzywając na miejsce pogotowie – podkreśla Mirosław Szymański, rzecznik KPP w Raciborzu.

- reklama -

Szybko udzielona pomoc 58-latkowi i sprawne przekazanie go załodze pogotowia spowodowały, że po podłączeniu do defibrylatora odzyskał on samodzielny oddech.

/j/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Policjantom gratuluję prawidłowej postawy nałożonej na każdego obywatela RP. A redakcji niestety nie gratuluję. Mimo iż komunikat krótki i nie wymagający dużego nakładu pracy to na samym jego końcu wierutna bzdura. Domyślam się że miało być „po skutecznej defibrylacji pacjenta przez załogę pogotowia, udało się przywrócić mężczyźnie krążenie oraz samodzielny oddech.”

    • Panie ktoś! Jeśli chcesz krtytykować, to musisz sam pisać bez błędów, a niestety jest kilka! Brawo, że jesteś taki domyślny!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here