Mrozy przyczyną serii awarii sieci wodociągowej w Raciborzu [ZDJĘCIA]

0

Niskie temperatury nie pozostają bez wpływu na infrastrukturę techniczną. Dziś woda zalewała wiadukt na ul. Piaskowej, przy okazji czyniąc z przyległego chodnika istne lodowisko.

- reklama -

awaria zwik

W poniedziałek 9 stycznia wodociągowcy usuwali awarię w okolicach rynku. Z tego powodu odcięto dopływ wody na ulicach Browarnej, Odrzańskiej i Rynek. Dziś ok. południa przerwa w dostawie z powodu awarii sieci przy ul. Ogrodowej i Opawskiej przytrafiła się mieszkańcom tej Opawskiej. Zaś po przerwie woda zalewała  wiadukt kolejowy przy ul. Piaskowej. Przyczyną awarii sieci są silne mrozy, dlatego wodociągowcy przypominają o odpowiednim zabezpieczeniu sieci.

zwik awaria

W celu zabezpieczenia instalacji wodociągowej znajdującej się na zewnątrz powinniśmy owinąć rury w miejscach narażonych na zamarznięcie, można do tego użyć szmat, gazet lub pianki izolacyjnej. Wewnątrz domu powinniśmy zachowywać minimalną ilość ciepła, a temperatura nie możne spaść poniżej 0. Rury znajdujące się w miejscach narażonych na utratę ciepła należy izolować. W domkach wypoczynkowych, które na okres jesienno-zimowy pozostają puste powinniśmy zamknąć główny zawór a następnie opróżnić instalację wodną.

awaria zwik

Zgodnie z regulaminem dostarczania wody do obowiązków Odbiorcy lub osoby działającej w jego imieniu należy zabezpieczenie instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej. Ponadto mieszkańcy proszeni są o nieskładowanie śniegu i lodu na uzbrojeniu ulicznej sieci wodno – kanalizacyjnej tj. zasuwach, kratach ściekowych, pokrywach studni wodomierzowych i kanalizacyjnych, a także o takie zabezpieczenie wodomierza, aby możliwy był jego odczyt.

ZWiK Sp. z o.o. przypomina, że Odbiorca nie ma prawa samodzielnego demontażu wodomierza i zrywania plomb zabezpieczających, założonych na instalacji wodomierzowej.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here