25. Finał WOŚP: W regionie będzie się „grało”!

WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „zagra” dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Już 15 stycznia, na terenie całej Polski i poza jej granicami odbywać się będzie 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, z tej okazji w regionie zorganizowanych zostanie wiele imprez rozrywkowo-muzycznych, z których dochód przeznaczony zostanie na cele Fundacji Jerzego Owsiaka. Spośród różnych form zbiórki funduszy, najważniejszą, jak zawsze, będzie kwesta na ulicach miast, miasteczek i wsi, prowadzona przez licznych wolontariuszy.

- reklama -

Tradycyjnie, dla WOŚP „zagra” miasto Wodzisław Śl. Impreza koncentrować się będzie na wodzisławskim Rynku i w Galerii Karuzela. Wyjątkową atrakcją dla najmłodszych będzie „Wybaśnione Spotkanie” w Galerii Karuzela, podczas którego milusińscy będą mieli okazję osobiście poznać postaci z różnych bajek, w które wcielą się cosplayerzy z Wodzisławia i okolic. Na Rynku z kolei odbywać się będą koncerty m.in. takich kapel, jak Grafit, River of Time, Ironbound_PL, Manszaft, Hertz Klekot czy Chemical Garage oraz tradycyjne, WOŚPowe licytacje. Wyruszy również bieg „Policz się z cukrzycą”, a po zmroku zobaczyć można będzie widowiskowy pokaz fire show i wspólnie wypuścić „światełko do nieba”.

W Pszowie 25. Finał WOŚP odbywać się będzie w Miejskim Ośrodku Kultury. W programie tegorocznego wydarzenia przewidziano m.in. występy Jacka Silskiego, duetu Karo, zespołu B.A.R. oraz D.P.S.A. i wiele innych atrakcji. W Radlinie wspólne „granie” rozpocznie się od godz. 16:00, od występu zespołu Tata Sławek. Na WOŚPowej scenie zaprezentują się również: Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Radlińska Przystań i zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie. Dla zgromadzonej publiczności na zakończenie zagra D.P.S.A. a o godz. 20:00 rozbłyśnie „światełko do nieba”. Z kolei w Rydułtowach, poza występami rydułtowskich uczniów i przedszkolaków, przewidziano pokazy karate oraz koncerty takich zespołów, jak Kokos, Tata Sławek i Youth Fall Away, a podczas WOŚP-owych aukcji licytowane będą m.in. narty z autografami polskiej kadry skoczków.

Na wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy moc atrakcji czeka w Rybniku. Na terenie rybnickiego Kampusu odbędą się koncerty – Animal Section, Don’t do that, Prognoza na życie, Underground, Kolina Violin Show & Dj Matyjas, Sabina Jeszka oraz Carrantuohill. Przewidziano również pokazy grup militarnych, pokazy ratownictwa medycznego czy też pokazy motoparalotni. W trakcie tradycyjnych licytacjach, wylicytować można będzie m.in. takie perełki, jak jednodniowe objęcie stanowiska Prezydenta Miasta Rybnik, voucher kurs prawa jazdy kat. B czy tatuaż od Prykas Studio. Po zmroku nie zabraknie również „światełka do nieba”. Tego dnia, do wspierania WOŚP na sportowo zachęca również MOSiR Rybnik, organizujący m.in. spływ kajakowy, wycieczkę rowerową czy wspólny bieg.

W Raciborzu „granie” dla WOŚP odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury. To tutaj zorganizowany zostanie m.in. koncert zespołu DREAM i przeprowadzone WOŚPowe licytacje. Pomagać można będzie jednak nie tylko, przekazując swoje datki kwestującym. W godz. od 12:00 do 17:00, w sali na I piętrze będzie można honorowo oddać krew, a w godz. od 10:00 do 18:00, na parterze RDK – zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych.

W Kędzierzynie-Koźlu, podobnie jak w wielu innych miastach, już od rana na ulicach miasta spotkać można będzie kwestujących wolontariuszy. WOŚPowe atrakcje odbywać się będą z kolei w kilku różnych punktach. W galerii „Odrzańskie Ogrody” zaplanowano „niedzielę z harcerzami”, a w ramach niej – gry, zabawy i pokazy pierwszej pomocy. W DK „Chemik” odbędzie się gra zręcznościowa z nagrodami, a w DK „Lech”, od godz. 16:00, rozpoczną się tradycyjne WOŚP-owe koncerty takich zespołów, jak Honker, Czerwone i Czarne oraz dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Nr 3. „Światełko do nieba” zostanie wypuszczone na parkingu przed Domem Kultury „Chemik”.

W tym roku, moc koncertowych atrakcji przewiduje miasto Jastrzębie-Zdrój. Już dzień wcześniej, bo 14 stycznia, w Pubie Chimera dla WOŚP zagrają zespoły: Unbroken Tribe, Above the Empyrean i Monsterlica. 15 stycznia, na głównej scenie w centrum miasta, poza WOŚP-owymi licytacjami, odbywać się będą koncerty takich zespołów, jak: Nieformalni, Grooversi, Coria, Loka i Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu. W Galerii Jastrzębie jednocześnie trwać będzie kiermasz oraz pokazy jastrzębskich szkół i stowarzyszeń, a na basenie Laguna odbędzie się aqua aerobik. Tradycyjnie, o godz. 20:00, nie zabraknie również „światełka do nieba”.

W Żorach „graniem” dla WOŚP wypełniony zostanie cały tamtejszy budynek Miejskiego Ośrodka Kultury. W sali teatralnej, już od rana, przewidziano liczne pokazy taneczne, licytacje gadżetów i koncerty. Przed publicznością wystąpią m.in. MuzyKajaka, GraVity Off oraz kabaret Łowcy.B. W żorskim MOK-u znajdzie się także miejsce na dogoterapię z udziałem psów rasy golden retriever, Miarkową Kawiarenkę, fotobudkę, artystyczne malowanie twarzy oraz gry i zabawy z animatorem. W sali plenerowej MOK, w godz. od 10:00 do 17:00, trwać będzie akcja honorowego krwiodawstwa.

Gdziekolwiek będziemy 15 stycznia, pamiętajmy, że w tym roku, kupując WOŚP-owe serduszka, będziemy mieli swój wkład w ratowanie zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnianie godnej opieki medycznej seniorom.

Wspieramy Dobre Tematy

/k/
Fot. facebook.com

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Taa, w rejonie się gra. A w Raciborzu lipa! 1 czy 2 zespoły w domu kultury i tyle. Przecież mamy w cholerę lokalnych zespołów które chętnie by zagrały…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here