Biblioteka w Nędzy już po remoncie [ZDJĘCIA]

Otwarciu biblioteki, w której m.in. znalazł się nowy sprzęt i schodołaz dla niepełnosprawnych, towarzyszyły występy artystyczne.

We wtorek oficjalnie otwarto wyremontowany budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Nędzy. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt Anna Iskała, wicestarosta Marek Kurpis, przedstawiciele zaprzyjaźnionych bibliotek z całego regionu, członkowie nędzańskich stowarzyszeń i organizacji oraz mieszkańcy Nędzy. Przybyłym bardzo spodobał się zmodernizowany budynek. – Wcześniej straszyły ciężkie brązowe regały. Dziś jasno, ładnie i zgodnie z trendami – zauważyła Małgorzata Michalczyk z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, która prowadzi nadzór merytoryczny nad bibliotekami w gminach. Helena Krziżek, dyrektor nędzańskiej biblioteki, podkreślała, że choć najważniejsza jest tutaj książka, istotne jest też otoczenie, w jakim po nią sięgamy. Podczas uroczystości otwarcia wystąpiły tancerki z zespołu mażoretkowego Arabeska oraz Dominika i Grzegorz Macheccy z kolędami na skrzypcach

- reklama -

Na Strażackiej 2 wymieniono drzwi, odnowiono posadzkę, przemalowano ściany, wyremontowano toalety i klatkę schodową. W obiekcie znalazł się schodołaz dla osób niepełnosprawnych, wygodne siedziska, a w drugiej części stanowiska komputerowe. Wyremontowano też salę na parterze budynku, która będzie służyła nie tylko bibliotece, ale i różnym stowarzyszeniom. Inwestycja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Biblioteka w Nędzy uzyskała dofinansowanie w wysokości 280.431,00 zł co stanowi 75% wartości inwestycji.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here