Uczniowie ZSOMS uratowali życie bezdomnemu

Bohaterowie ZSOMS bezdomni

Jakub Radecki, Adam Janicki i Antoni Milej to trójka bohaterów. Nie pozwolili, aby pan Tadeusz zamarzł w jednym z pustostanów.

W nocy z soboty na niedzielę (z 7 na 8 stycznia) Jakub Radecki, Adam Janicki i Antoni Milej, uczniowie ZSOMS, uratowali bezdomnego mężczyznę. Chłopcy należą do Jednostki Strzeleckiej 3054 Racibórz Związku Strzeleckiego STRZELEC. Organizacja prowadzi akcję – Strzelcy bezdomnym. Zima 2016. Członkowie organizacji udają się do miejsc, gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne. Udzielają im pomocy, dając ciepły posiłek, napoje oraz ubrania i koce.

- reklama -

Sobotnia akcja, 7 stycznia,  była pierwszym takim przedsięwzięciem w Raciborzu. Wcześniej młodzi strzelcy szkolili się w Jastrzębiu. Działania obejmowały całe miasto. Miejsca, w których mogli znajdować się bezdomni, zostały też wskazane przez policję i straż miejską. Mężczyzna, któremu udzielono pomocy, prawdopodobnie nie przetrwałby mroźnej nocy. Znajdował się w jednym z pustostanów. Pan Tadeusz, wdzięczny za uratowanie,  zadzwonił do Radia Vanessa, aby podziękować chłopakom.

Dyrektor ZSOMS, Ludmiła Nowacka, podkreśla, że cała społeczność szkoły jest z nich bardzo dumna. Kuba, Adam i Antek są uczniami liceum ogólnokształcącego pod patronatem służb mundurowych. Za dwa tygodnie członkowie jednostki planują powtórzenie działań na terenie Raciborza.

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here