Akcja „Bezpieczne ferie 2017”

Ferie zimowe.
Ferie zimowe

W czasie ferii zarówno policja, jak i inne służby, będą prowadziły akcję, która ma zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym uczniom.

Niezależnie od tego, gdzie uczniowie spędzą ferie, ważne, żeby spędzili je w sposób bezpieczny. Jak co roku policja i inne służby będą prowadziły szeroko zakrojoną akcję, której celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa młodym ludziom. W czasie działań „Bezpieczne ferie 2017” m.in. będą kontrolowane autokary, którymi będzie podróżowała młodzież. Potrzebę sprawdzenia pojazdu można będzie zgłaszać pod nr tel. 32 459 42 90.

- reklama -

Ponadto policjanci będą prowadzili działania profilaktyczne, promujące bezpieczne zachowania w trakcie zimowego wypoczynku. – Ważne jest, aby spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież w okresie ferii zimowych nie odbywało się bez uwagi dorosłych. Zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków – podkreślają stróże prawa. Szczególnie przestrzegają przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne i przypominają o odpowiednim ubiorze.

Policjanci zwrócą też uwagę na młodych ludzi, którzy ten czas spędzą w miejscu swojego zamieszkania – okolice klubów, dyskotek i innych miejsc zbiorowej rozrywki zostaną przez nich objęte szczególnym nadzorem.

Natomiast Wojewódzka Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Katowicach informuje o całodobowym telefonie interwencyjnym. Pod numerem 32 207 70 77 można zgłaszać wszelkie błędy i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej będą przeprowadzali kontrole turnusów figurujących w elektronicznej bazie wypoczynku w trakcie ich trwania, a problemy związane z niewłaściwymi warunkami higieniczno-sanitarnymi w miejscu wypoczynku dzieci i młodzieży należy zgłaszać do właściwych terenowo powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here