Eksperymentalna Noc dla gimnazjalistów [ZDJĘCIA]

Raciborska biblioteka zaprosiła młodzież na kolejne, pełne atrakcji całonocne spotkanie eksperymentalno-naukowe. 

Eksperymentalna Noc to propozycja biblioteki na początek ferii zimowych. Od poniedziałku przy Kasprowicza 12 oraz w filiach bibliotecznych, będą się odbywały bezpłatne zajęcia animacyjne, w tym roku poświęcone baśniom Disneya.

- reklama -

Podczas spotkania młodzież gimnazjalna mogła się dowiedzieć, dlaczego balonik pęka na jednym gwoździu łatwiej niż na wielu? Jakie napięcie jest potrzebne do przebicia 1 cm powietrza? W trakcie wybuchowych podchodów, gimnazjaliści między innymi poznali działanie kuli plazmowej i drabinki Jacoba, strzelali do tarczy z Działka Gaussa, obserwowali zachowanie balona na łożu fakira czy wykonywali trik z balansującymi sztućcami. Byli także świadkami niezwykłych doświadczeń i eksperymentów chemicznych, a na koniec, po trudach przeprawy przez wszystkie piętra biblioteki, odpoczęli przy pizzy i seansie filmowym.

Jak podkreślają sami uczestnicy – Eksperymentalna Noc dla gimnazjalistów to jednak przede wszystkim świetna zabawa w gronie rówieśników i wyjątkowa okazja spędzenia nocy między regałami bibliotecznymi.

– Dziękujemy uczniom z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu oraz Pani Patrycji Kozak za pomoc w organizacji imprezy i niezwykłą pasję naukową, którą zarazili naszych młodych czytelników – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Fot. MiPBP Racibórz

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here