Laur Życzliwości dla Grażyny Wójcik przekazany podczas Forum Osób Niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

Podczas XII Forum Osób Niepełnosprawnych tradycyjnie wręczono Laur Życzliwości. W tym roku wyróżniono dyrektorkę Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej. 

Po raz dwunasty odbyło się Forum Osób Niepełnosprawnych na Zamku Piastowskim. Wydarzenie jest organizowane cyklicznie z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada na 3 grudnia. – Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problemy, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne oraz spróbować znaleźć rozwiązania, które służyłyby do pełnej integracji społecznej – tłumaczy Jerzy Wiśniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”, które jest organizatorem. Współorganizatorami są Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu, Miasto Racibórz, Polski Związek Głuchych – koło w Raciborzu.

- reklama -

Temat tegorocznego forum brzmiał „Dlaczego warto tworzyć ZAZ-y”. Gości przywitał prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji „Podaj Rękę” Jerzy Wiśniewski. Następnie głos zabrali starosta Ryszard Winiarski oraz Aleksander Kasprzak – kierownik Referatu Spraw Społecznych. Oboje podkreślili, że w Raciborzu jest za mało zakładów pracy, zatrudniających osoby niepełnosprawne. Prelekcje przedstawili Dezyderiusz Szwagrzak – dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Wodzisławiu Śl. oraz Marcin Słonka – dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Bielsku Białej. Szczegóły prelekcji wkrótce.

Następnie wręczono Laur Życzliwości – za nieustającą życzliwość i pomoc osobom niepełnosprawnym. W tym roku wyróżniono Grażynę Wójcik – dyrektorkę Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej. Odbierając nagrodę, którą wręczył jej ks. Jan Szywalski, nie kryła wzruszenia i zaskoczenia.

Na zakończenie zagrało trio smyczkowe Appassionat. Forum prowadzili Katarzyna i Jerzy Wiśniewscy. Całość została przemigana w języku migowym przez Irenę Białuską.

Patronat medialny

Krystyna Stanik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here