Andrzej Duda na 800-leciu praw miejskich Raciborza?

prezydent Andrzej Duda

Prezydent, jeśli tylko znajdzie przysłowiową chwilkę czasu, mógłby pojawić się w Raciborzu na uroczystej sesji rady miejskiej w marcu. Piotr Klima proponuje zaś przyznanie mu tytułu honorowego obywatelstwa miasta.

- reklama -

W trakcie styczniowej sesji radni dyskutowali nad obchodami rocznicy 800-lecia praw miejskich Raciborza. Wstępny ramowy plan i główne wydarzenia są już znane, niemniej urząd miasta cały czas otwarty jest na propozycje, w jaki sposób można jeszcze wzbogacić to doniosłe wydarzenie.

Wśród zgłoszonych pomysłów znalazły się m.in. 800 nowych miejsc pracy zamiast 800 drzew (Michał Woś), upamiętnienie księcia Mieszka Laskonogiego (Marek Rapnicki) czy bicie rekordu w śpiewaniu hymnu Gaude Mater Polonia (Andrzej Rosół).

Tak poważne wydarzenie domaga się rzecz jasna dostojnych gości, stąd Michał Woś zaproponował aby zaproszenie wystosować do najważniejszej osoby w państwie, a więc prezydenta Andrzeja Dudy. Pomysł poparł Piotr Klima sugerując, żeby nie ograniczać się tylko do prezydenta ale zaprosić innych ważnych polityków, także z Unii Europejskiej.

Prezydent RP był już proszony o objęcie patronatu nad wydarzeniami. Jeśli rzeczywiście udałoby się spowodować aby osobiście przyjechał do Raciborza, byłby to wg słów prezydenta Lenka wielki zaszczyt. Póki co zamierza dopilnować on udziału władz wojewódzkich.

Niewykluczone, iż miasto zdecyduje się zapłacić jakiejś ogólnopolskiej gazecie czy portalowi (padły m.in. nazwy Gazeta Wyborcza i Onet.pl) za nagłośnienie poszczególnych wydarzeń.

Uroczysta sesja miejska dla uczczenia rocznicy zaplanowana jest na wtorek 21 marca w raciborskim muzeum. Za udział w niej radni nie otrzymają diety.

/ps/

fot. Andrzej Hrechorowicz, prezydent.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here