Maluchy w krainie dźwięku: „Bal nad bale”

Maluchy w krainie dźwięku.
Maluchy w krainie dźwięku

12 lutego kolejna odsłona cyklu dla najmłodszych. Zapowiada się karnawałowo, tanecznie i przebojowo: od Straussa do Lambady.

Maluchy w krainie dźwięku to nazwa cyklu koncertów umuzykalniających dla rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 a także spodziewających się potomstwa. Najbliższy koncert 12 lutego – „Bal nad bale”. Będzie karnawałowo, tanecznie i przebojowo: od Straussa do gorącej Lambady. – Zawirują nasze Maluchy w rytmie walca, cha-chy i rock’n’rolla. Będziemy zachęcać i pobudzać małe ciałka do ruchu, klaskania, tupania, śpiewu i tańca z kolorowymi balonami. Zachęcamy do przybycia w karnawałowych przebraniach – zapraszają organizatorzy. Rozpoczęcie o godz. 15:30.

- reklama -

Maluchy w krainie dźwięku

O cyklu:

Koncerty inspirowane są badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona – amerykańskiego muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki. Dowiódł on, że oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Celem koncertów gordonowskich jest więc stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Gordona otwiera dzieci na bezcenny dar na całe życie: umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w całkowicie inny, twórczy sposób. „Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Są także czasem umacniania relacji rodzic-dziecko. Koncerty odbywają się bez podziału na publiczność i wykonawców w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze – na kolorowych matach i kocykach. Czas trwania koncertów jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut. Wykonawcami koncertów są doświadczeni we współpracy z dziećmi muzycy i pedagodzy: Dorota Banaś – skrzypce, wokal, prowadzenie, Szymon Gołąbek – gitara, Ronald Tuczykont – kontrabas, Adam Leon Jendrzyk – perkusja, zaś realizatorem cyklu jest Grażyna Miczka.

Bilety w cenie 25 zł – dorośli, 15 zł – dzieci do nabycia: ON-LINE – www.rck.com.pl oraz w kasie RCK. Rezerwacje: tel. 32 415 31 72, tel./fax 32 415 25 40

Fot. Maluchy w krainie dźwięku

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here