Ruszyły zapisy na tegoroczny półmaraton w Kietrzu

kietrz

Międzynarodowy XI Półmaraton Kietrz – Třebom – Gródczanki – Pietrowice Wielkie startuje 10 czerwca 2017 r. Organizatorzy przygotowali w tym roku kilka nowości.

- reklama -

Ze względu na usprawnienie organizacji biegu i rozpoczynającą się rewaloryzację kietrzańskiego Rynku start i meta będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim w Kietrzu. Trasa będzie posiadała atest PZLA i zostanie przedstawiona w późniejszym czasie. W zasadzie zmieni się jej początek i koniec, natomiast nadal będzie przebiegała przez Třebom, Gródczanki i Pietrowice Wielkie.

W tym roku Organizatorzy biegu nawiązali współpracę z jedną z największych firm w Polsce obsługującą biegi – DATASPORT. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaangażowaniu firma zapewnia dokonanie profesjonalnego pomiaru czasu na zawodach, ale i również szczegółowo dopracowany portal zapisów, z którego korzystają setki Organizatorów.

Dzięki tej współpracy możliwe będą płatności elektroniczne – dla wygody uczestników, poprzez system Dotpay. Ponadto serwisy internetowe DATASPORT są dostępne również na urządzeniach mobilnych (telefon, tablet). Podczas zawodów wyniki zawsze są transmitowane na bieżąco do Internetu. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie transmisję live z obrazu z linii mety. Nad oprawą zawodów będzie czuwał doświadczony spiker.

Na trasie będzie przygotowanych 5 punktów żywnościowych wraz z wodą do picia, obsługiwanych przez Wolontariuszy. Będą też 3 punkty odświeżania – kurtyny wodne.

Nowością wśród kilku dostępnych kategorii będzie Klubowa, która będzie składać się z grupy minimum 5 osób bez względu na płeć, reprezentująca klub sportowy, stowarzyszenie, firmę, grupę przyjaciół, lokalną społeczność, itp. O zwycięstwie Klubu decyduje najniższa suma czasów jej 5 członków.

Zapisy na półmaraton przyjmowane są drogą elektroniczną do 8 czerwca 2017 r., po tym terminie będzie to tylko możliwe w dniu biegu, w Biurze Zawodów w godzinach od 7:00 do 9:15. Warunkiem uczestnictwa w półmaratonie jest uiszczenie opłaty startowej, której wysokość zależy od daty przelewu. Pierwsza opłata startowa zaczyna się już od kwoty 45,00 PLN płatna przelewem do 28 lutego 2017 r. Kobiety, które ukończyły 65 rok życia i mężczyźni powyżej 70 roku życia są zwolnieni z opłaty. Podobnie półmaratończycy, którzy brali udział we wszystkich X edycjach biegu. Od tego roku wprowadzono również 20% zniżki w przypadku grupy minimum 10 osób przy jednorazowej wpłacie za całą drużynę.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here