Raciborska książnica zabrała dzieci do świata Lego

 

W drugim tygodniu ferii z biblioteką dzieci miały okazję zobaczyć wystawę kloców Lego.

- reklama -

Uczestnicy ferii zimowych organizowanych przez raciborską bibliotekę  zwiedzili wystawę klocków LEGO w Gliwicach. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. największy na świecie samolot wykonany klocków lego. Do jego budowy użyto milion elementów. Imponujące makiety portu i średniowiecznego zamku, sceny znane z filmów i bajek (także disneyowskich!) czy interaktywne roboty, robiły wrażenie nie tylko na dzieciach!

Po trudach przeprawy przez halę z makietami, uczestnicy wycieczki chętnie odpoczęli w kinie edukacyjnym, gdzie obejrzeli krótkie filmiki, ukazujące świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków Lego. Dużo radości sprawiła także strefa zabaw, w której dzieci miały swobodny dostęp do klocków, ściany do „pisania” klockami Brick Wall a także strefy gier LEGO na Play Station 4.

– Była to druga i ostatnia wycieczka dla naszych małych czytelników, ale nie koniec atrakcji – dzisiaj o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką a jutro zapraszamy na finałowy Bal przebierańców na Zamku Disneya i słodki tort – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

 

oprc. /mh/

Zdjęcia: MiPBP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here