Smog: Jest źle, będzie jeszcze gorzej

Dym
Dym

W najbliższych dniach nie ma co spodziewać się poprawy sytuacji, jeśli chodzi o stan powietrza. Stężenie pyłu zawieszonego będzie utrzymywało się na wysokim poziomie.

- reklama -

Prognozowana jakość powietrza (w oparciu o indeks jakości powietrza) przygotowana przez Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMGW-PIB z siedzibą w Katowicach w oparciu o prognozę pogody Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oraz po dokonaniu analizy dostępnych informacji meteorologicznych.

25 stycznia br. w aglomeracji górnośląskiej i środkowej części województwa śląskiego (powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński, gliwicki, mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski) jakość powietrza będzie zła; osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu.

26 stycznia br. w  środkowej części województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza będzie zła; w Bielsku-Białej, aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej oraz południowej części województwa jakość powietrza będzie dostateczna; w Częstochowie, aglomeracji górnośląskiej oraz północnej części województwa jakość powietrza będzie umiarkowana.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here