Mieszkanie w TBS. Można składać wnioski

mieszkania Racibórz

Urząd Miasta zachęca do składania wniosków na wynajem mieszkań, które powstaną przy ul. Przejazdowej, zwłaszcza rodziców z dziećmi.

Zasady wynajmu: aby uzyskać mieszkanie, trzeba dokonać wpłaty kaucji w wysokości 12-krotnego miesięcznego czynszu oraz partycypacji w kosztach budowy lokalu w wysokości 550,00 zł/m2. Stawka czynszu to 11,00 zł/m2. Partycypacja /udział lokatora w kosztach budowy lokalu/ wpłacana jest w czasie prowadzenia budowy, kaucja po zakończeniu budowy budynku. Umowy najmu zawierane są na czas nieokreślony. Najemca w każdej chwili może wypowiedzieć – z trzymiesięcznym okresem – umowę najmu oraz wyprowadzić się. W momencie rozwiązania umowy najmu wpłacona kaucja oraz partycypacja są zwracane, po uprzednim ich zwaloryzowaniu.

- reklama -

Kto może ubiegać się o takie mieszkanie? – W pierwszej kolejności czekamy na wnioski tych osób, które mają przynajmniej jedno dziecko (także przysposobione). Lokale są przeznaczone dla osób, które nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu w Raciborzu i które nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania, a których dochody pozwalają na pokrycie należności z tytułu najmu mieszkania – wyjaśnia Leszek Iwulski, rzecznik raciborskiego magistratu.

Budynki powstaną przy ulicy Przejazdowej: będą to domy czteropiętrowe, podpiwniczone, wyposażone w miejsca parkingowe. Na przyszłych lokatorów czeka także plac zabaw dla najmłodszych oraz tereny zielone dla rekreacji.

Wniosek należy złożyć w biurze Raciborskiego TBS Sp. z o.o. w Raciborzu przy ul. Stefana Batorego 6 /pok.216 II piętro/. Formularze można otrzymać w biurze lub pobrać ze strony internetowej z zakładki „Dokumenty do pobrania”.

Jak podkreśla Leszek Iwulski – mieszkania będą miały naprawdę wysoki standard. Wnętrza i wyposażenie lokali będą wykonane „pod klucz”. W pokojach nowi mieszkańcy mogą oczekiwać paneli, a w kuchniach i w łazienkach płytek ceramicznych. Chętni na mieszkanie w ramach TBS będą mogli wybrać kolor paneli i płytek. Na lokatorów będzie czekać łazienka z wanną lub kabiną prysznicową, umywalką i ubikacja typu geberit – oczywiście z kompletną armaturą. W kuchni przyszły najemca znajdzie zlewozmywak i kuchenkę elektryczną z piekarnikiem. Lokator może liczyć także na instalację umożliwiającą odbiór cyfrowej telewizji naziemnej lub satelitarnej. Mieszkania będą wyposażone także w balkony lub loggie. Do każdego mieszkania przynależy piwnica, wózkownia i suszarnia.

Metraż mieszkań?

W budynku „A” znajdować się będzie 16 lokali mieszkalnych (cztery mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 32 m2, osiem mieszkań dwupokojowych o powierzchni około 53 m2 oraz cztery mieszkania trzypokojowe o powierzchni około 61 m2). W budynku ,,B” znajdzie się 20 lokali mieszkalnych – cztery mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 32 m2, dwanaście mieszkań dwupokojowych o powierzchni około 52 m2 oraz cztery mieszkania trzypokojowe o powierzchni około 62 m2.

Fot. UM Racibórz

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here