Jogging też może zabić! [WIDEO]

Smog, dym z komina

Smog, pyły, niska emisja… Zobacz czym oddychasz, czyli jak smog niszczy nasze zdrowie

 

- reklama -

Przyzwyczailiśmy się już trochę do komunikatów o podwyższonych stężeniach pyłów zawieszonych. Skoro i tak nie mamy wpływu na fatalną jakość powietrza, to cóż… Chwileczkę! Nie mamy wpływu? Aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy minimalizować niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia skutki smogu nie musimy spędzać wielu godzin na poszukiwaniu informacji w internecie. Wystarczy zainteresować się jedną z kilku kampanii antysmogowych prowadzonych w naszym regionie. I uświadomić sobie, że smog niszczy nie tylko nasze płuca…

Badania prowadzone przez naukowców wskazują na dużą zależność pomiędzy stanem jakości powietrza a liczbą osób, które wymagają szybkiej pomocy lekarskiej. Szczególnym przykładem tej korelacji jest nasze województwo. Wyniki pracy specjalistów nie pozostawiają wątpliwości: podczas alarmów smogowych notuje się znaczny wzrost hospitalizacji z powodu zawałów, udarów, zatorowości płucnej czy problemów z nadciśnieniem.

Nie trzeba zresztą być ekspertem, by przekonać się o skali potencjalnych skutków codziennego wdychania szkodliwych substancji. Korzystając z tzw. kalkulatora papierosowego możemy sprawdzić, ile papierosów musielibyśmy wypalić, żeby przyjąć taką dawkę bezno(a)pirenu, jaka dociera do naszego organizmu kiedy spędzamy określoną ilość czasu na wolnym powietrzu.

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/kc/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Wiadomości z tego filmu są szokujace.Przy tym na co władze miasta i powiatu wydają pieniądze niepotrzebnie z marginalizowaniem od lat potrzeb ochrony powietrza w mieście.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here