Wystawa „Spontaniczne ekspresje” w Galerii Gawra

Wystawa Racibórz

Zostaną zaprezentowane prace plastyczne uczestników warsztatów dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Pracownię EVOLUTIO w Raciborzu.

9 lutego odbędzie się wernisaż wystawy „Spontaniczne ekspresje”, na której będzie można zobaczyć prace plastyczne uczestników warsztatów dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Pracownię EVOLUTIO w Raciborzu. – Wystawa jest pokłosiem pierwszego cyklu warsztatów, mających na celu wspieranie rozwoju młodych ludzi, łączących ruch i ekspresję manualną. W czasie zajęć wykorzystywane były narzędzia terapii tańcem oraz arteterapii, oparte na autorskiej metodzie Dance&Image (Taniec&Obraz). Bardzo ważną częścią warsztatów było odkrywanie i uruchamianie twórczego potencjału, uwrażliwianie na obcowanie z twórczością innych, odejście od oceny i krytyki, a przez to większe otwarcie na siebie samego i drugiego człowieka – mówi Violetta Larysz-Wołek z Pracowni Evolutio.

- reklama -

Wystawa Racibórz

Autorka warsztatów zachęca podczas oglądania prac do wyjścia poza ramy umysłu, poza oczekiwania i ocenę, a tym samym do otwarcia się na młodych artystów, którymi gdzieś w głębi wszyscy jesteśmy.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00 w Galerii Gawra przy ul. Kasprowicza 12.

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here