Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w lutym

Maluchy w krainie dźwięku

Maluchy w krainie dźwięku, Dance away – Salkee, Ireneusz Krosny, Carrantuohil, najnowszy spektakl Kabaretu Młodych Panów – „Bogowie”.

12 lutego godz. 15.30, RCK RDK (ul. Chopina 21)

- reklama -

Maluchy w krainie dźwięku – „Bal nad bale”
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku” zatytułowany „Bal nad bale” w Raciborskim Centrum Kultury. Będzie karnawałowo, tanecznie i przebojowo: od Straussa, Czajkowskiego do gorącej Lambady. Maluchy zawirują w rytmie walca, cha-chy i rock’n’rolla. Będziemy zachęcać i pobudzać małe ciałka do ruchu, klaskania, tupania, śpiewu i tańca z kolorowymi balonami. Zachęcamy do przybycia w karnawałowych przebraniach.  Bilety w cenie 25 zł – dorośli, 15 zł – dzieci do nabycia kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane karty ,,SENIOR 60+” i ,,RODZINA+”.

Maluchy w krainie dźwięku

18 lutego godz. 18.00
Sala widowiskowa RCK RDK (ul. Chopina 21)

DANCE AWAY- SALKEE, IRENEUSZ KROSNY, CARRANTUOHIL

Grupa CARRANTUOHILL
Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na “celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna), poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.

SALAKE
Widowisko ma na celu zaprezentowanie tradycyjnego tańca i stepu irlandzkiego oraz tańca nowoczesnego, tańczonego do żywej muzyki granej przez zespół Carrantuohill.
Lekkość i zwinność dziewcząt podczas nastrojowej łagodnej muzyki oraz niesamowity tupot stóp podczas dynamicznych utworów muzycznych sprawiają, że widzowie są zachwyceni umiejętnościami tancerzy i muzyków.

Ireneusz Krosny
Trudno jest przyznać człowiekowi, który całe swe artystyczne życie poświęcił teatrowi słowa, że bywa fenomen teatru, który to słowo pomija. To, co robi Ireneusz Krosny, to jest właśnie teatr, gdzie obserwuje człowieka z jego śmiesznością, chaplinowską naiwnością, absurdem. Zdarzenia kreowane przez aktora urastają do metafory świata.

Co łączy Carrantuohill-Salake-Krosny?
Jest to wydarzenie, gdzie nie pada za dużo słów a jest dużo śmiechu i radości. Wynika to z tańca, muzyki i ruchu. Każdy wymieniony podmiot artystyczny przenika na scenie, łącząc się ze sobą, dając tym samym wielką dawkę śmiechu. Inną łączącą nicią tych artystów jest to, że mogą z łatwością występować przed publicznością na całym świecie i tak też się dzieje. Przecież wszyscy lubimy się uśmiechać i być radosnym. Bilety w cenie 40 i 30 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronach www.rck.com.pl, dla uczniów i studentów bilety w cenie 15 zł ( balkony boczne).

Krosny Ireneusz

22 lutego godz. 17.30 oraz godz. 20.30, RCK RDK (ul. Chopina 21)
23 lutego godz. 17.30 oraz godz. 20.30, RCK RDK (ul. Chopina 21)

Najnowszy spektakl Kabaretu Młodych Panów – „BOGOWIE”
Ten program pomoże rozwiązać Twoje problemy – sprawi, że zapomnisz o nich nie tylko na dwie godziny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną wszystkie Twoje troski. Kiedy minie ten czas, wszystko będzie zależeć już tylko od Ciebie. Musisz stać się nie tyle kowalem własnego losu, ile BOGIEM własnego życia. Nie pytaj, co Młodzi mogą zrobić dla Ciebie, ale co sam możesz zrobić dla siebie. Ten spektakl nie załatwi Twoich spraw, ale da Ci wskazówki, da Ci wiarę, da Ci siłę. Chcesz być jak Młody BÓG? Przestań chcieć! Bądź! Pamiętaj, Twoje szczęście jest w Twoich rękach. Bilety w cenie 60 i 50 zł do nabycia w kasie RCK przy ul. Chopina 21 oraz na stronie www.rck.com.pl.

Bogowie Kabaret

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. RCK

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here