
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Raciborzu trenowali dziś pod okiem olimpijek z Rio.
Uczniowie klas siatkarskich Gimnazjum nr 3 w Raciborzu spotkali się z siatkarkami plażowymi- Moniką Brzostek oraz Kingą Kołosińską, które reprezentowały Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. – Takie spotkania jak dzisiaj, czy w szkole, czy WF-y z dzieciaczkami są dla nas taką podwójną nagrodą. Cieszymy się bardzo, że jest ktoś, kto chce nas wysłuchać, czy zadać pytanie. Liczymy, że tym samym zachęcimy kogoś do uprawiania sportu – mówiły dziewczyny.
Na spotkaniu młodzież dopytywała o kulisy życia zawodniczek czy treningi. – Nasz dzień kręci się wokół siatkówki. Mamy po 2 treningi, po 2,5-3 godzinny dziennie. Pomiędzy spożywamy posiłki, musimy spotkać się jeszcze z fizjoterapeutką oraz porozmawiać z trenerem. W ciągu całego dnia mamy dla siebie około 2 godzin, ale reszta to jest siatkówka – wyjaśniała Kinga. Gimnazjaliści wzięli również udział w treningu prowadzonym przez olimpijki oraz mieli okazję zdobyć autografy zawodniczek.
Fot.: Katarzyna Przypadło
/mh/
Rynek pracy, edukacja, depopulacja





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








