Konkurs Młodzieżowy Lider Biznesu 2017

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2017, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą się wykazać wiedzą z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i biznesu.

Żorska Izba Gospodarcza wraz z partnerami rozpoczęła realizację VI edycji konkursu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą Młodzieżowy Lider Biznesu 2017. Pierwszy etap potrwa do 12 lutego.

- reklama -

Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz biznesu i ma za zadanie promocję przedsiębiorczości wśród młodzieży. Jego celem jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przedsiębiorczych postaw, ekonomicznych umiejętności, zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także wzmacnianie integracji młodzieży ze środowiskiem biznesu.

W I etapie uczestnicy mają za zadanie wypełnienie testu on-line, w II stworzą pracę projektową, a spotkają się w etapie III, finałowym, podczas którego zaprezentują siebie, swoją pracę i odpowiedzą na kilka pytań.

Dla najlepszych uczestników przewidziano staże i nagrody rzeczowe. Zdobywca pierwszego miejsca będzie miał okazję odbyć miesięczny, płatny staż w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie (z listy udostępnionej przez organizatora) oraz bezpłatny rok studiów na wybranym kierunku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Dodatkowo wyjedzie do Brukseli i otrzyma smartwatch. Nagrodą za drugie miejsce jest miesięczny, płatny staż w wybranym przez uczestnika przedsiębiorstwie (z listy udostępnionej przez organizatora) i smartwatch. Na zdobywcę trzeciego miejsca czeka smartwatch i bon podarunkowy. Lista nagród nie jest jeszcze zamknięta, mogą pojawić się nowe, dodatkowe upominki.

Partnerem Głównym konkursu jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a Partnerem Naukowym Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Partnerami Organizacyjnymi są: Blueform Marcin Kozłowski, Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Forum Firm w Radlinie, Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim, Raciborska Izba Gospodarcza i Urząd Miasta Rybnik

W tym roku konkurs odbywa się na terenie powiatów: Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, rybnickiego oraz raciborskiego i wodzisławskiego.

Zapisy i informacje dodatkowe o konkursie: www.mlb.gwsh.pl.

fot. mlb.gwsh.pl
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here