Spotkanie z Navalem w bibliotece

naval biblioteka raciborz

Pochodzący z Raciborza były żołnierz jednostki sił specjalnych GROM opowie m.in. o swojej ostatniej książce „Ostatnich gryzą psy”.

15 lutego o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się spotkanie autorskie z Navalem. Naval to pochodzący z Raciborza były żołnierz jednostki sił specjalnych GROM, w których służył przez czternaście lat. Za swoje zaangażowanie został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego przyznawanym wybitnie zasłużonym w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia. Otrzymał również Złotą Odznakę GROM-u, która dla żołnierzy GROM-u jest najwyższym zaszczytem. Był jednym z dwóch pierwowzorów postaci GROM-owca w wydanej w 2012 roku grze komputerowej „Medal of Honor: Warfighter”. Aktualnie zajmuje się m.in organizowaniem wypraw np. w Himalaje, prowadzi szkolenia i doradza w sprawach bezpieczeństwa. Pisze również książki. W 2013 roku ukazała się „Przetrwać Belize. Opowieść GROM-owca o morderczym treningu w dżungli”. Pisząc tę książkę, Naval opierał się na swoich przeżyciach z misji, w których brał udział. Mimo że był przyzwyczajony do ciągłego niebezpieczeństwa, kiedy patrolował chociażby ulice Bagdadu, nawet nie mógł się przygotować na to, co ujrzał w położonym na krańcu świat Belize.

- reklama -

Spotkanie w bibliotece będzie połączone z promocją najnowszej książki Navala „Ostatnich gryzą psy”. – To moje wspomnienia o drodze jaką musiałem przebyć, by się dostać do jednej z najbardziej cenionych Jednostek Specjalnych na świecie do GROM-u. Dowiecie się z niej też, jak ciężko trzeba pracować, by z dumą nosić naszywkę CICHOCIEMNY – mówi Naval.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here