Fundusz doradza i wspiera [ZDJĘCIA]

0
WFOŚiGW doradza i wspiera

W ostatnich dniach odbyły się dwa ważne spotkania z udziałem prezesa WFOŚiGW w Katowicach. Jedno dotyczyło wsparcia merytorycznego, a drugie finansowego, ale oba były równie istotne dla lokalnej społeczności.

 

- reklama -


WFOŚiGW wielu osobom kojarzy się z różnego rodzaju dotacjami, udzielanymi zarówno dużym przedsiębiorstwom, jak i szkołom, organizacjom pozarządowym czy nawet pojedynczym osobom (jak w przypadku pilotażowego programu wymiany źródeł ciepła w domach jednorodzinnych). Skojarzenie to jest oczywiście w pełni uzasadnione. Nie ma chyba w naszym województwie gminy, która przynajmniej raz nie skorzystałaby ze wsparcia Funduszu.
Przykładem jednej z „najświeższych” tego rodzaju decyzji jest pożyczka, której WFOŚiGW udzieli Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. W Katowicach. Stosowna umowa została podpisana… wczoraj (9 lutego). Kwotę ponad 18 mln złotych MPGK zamierza przeznaczyć na II etap rozbudowy Zakładu Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów w Katowicach, który obejmuje część mechaniczną instalacji do przygotowania odpadów do biologicznego przetwarzania oraz produkcji paliwa alternatywnego. W ten sposób MPGK chce zwiększyć przetwórstwo odpadów komunalnych i przemysłowych oraz produkować więcej paliwa alternatywnego, które powstaje z odpadów.


Jednak wsparcie finansowe to nie jedyna  forma pomocy, której Fundusz udziela zainteresowanym podmiotom. Niemałe znaczenie ma też fakt, że jego pracownicy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z samorządowcami, przedsiębiorcami czy organizacjami działającym na rzecz ochrony środowiska. Dzięki konsultacjom, które często odbywają się poza siedzibą WFOŚiGW, wiedza na temat możliwych form uzyskania pomocy, zmian w prawie i praktycznych metod radzenia sobie z ewentualnymi trudnościami, jest systematycznie rozpowszechniania. W ostatnich dniach tego typu spotkanie odbyło się w powiecie kłobuckim. Zaproszono na nie samorządowców i przedsiębiorców, a wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. następujące kwestie:  możliwości walki ze smogiem, projekt Uchwały Antysmogowej, Projekt Doradztwa Energetycznego oraz POIiŚ na lata 2014-2020 działanie 1.7 czyli kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie konurbacji śląsko-dąbrowskiej.

 

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/kc/
fot. WFOŚiGW w Katowicach

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here