Piesi znów na celowniku raciborskiej policji

Policja piesi Racibórz

Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, policja kontroluje głównie miejsca, w których jest spory ruch pieszych i gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. 

Dzisiaj, 10 lutego, policjanci z KPP w Raciborzu przeprowadzają akcję Piesi. Policjanci zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których ruch pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem. – Akcja prowadzona jest cyklicznie i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszych w trakcie przechodzenia przez jezdnię, jak również uczulenie pieszych na bezpieczne zachowania związane z ich uczestnictwem w ruchu drogowym. Apelujemy o rozwagę – wyjaśnia Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

- reklama -

oprac. /j/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Sami prowokujecie Policję do „wlepiana” wam mandatów. Piesi i kierowcy zachowują się nieprzepisowo, a potem narzekanie!

  2. Wraca normalność? Kierowcy powinni uważać na pieszych bo zawsze może się trafić jakaś gapa z telefonem w ręku. Ale piesi sami powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i przechodzić wtedy kiedy samochody są w bezpiecznej odległości. W końcu samochód ma dłuższą drogę hamowania.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here