Kolejna edycja Biegu Twardziela. Nowa trasa i rekordowe zainteresowanie

Bieg Twardziela Racibórz

25 lutego odbędzie się 6. edycja Biegu Twardziela. Udział w biegu po Arboretum Bramy Morawskiej zapowiedziało 500 biegaczy z Polski i Czech.

Zawodnicy będą musieli pokonać dystans 6,3 km. – Dystans nie jest długi, ale bardzo wymagający. Zawodnicy muszą się liczyć z dużym wysiłkiem. Tym bardziej, że nie wiemy z jakimi warunkami atmosferycznymi, będziemy mieli tego dnia do czynienia – mówi Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Biegacze, którzy ukończą bieg, otrzymają drugą cześć medalu projektu 4 Biegi na 800-lecia Raciborza.

- reklama -

Swój udział zapowiedziało już 500 zawodników z Polski i Czech. – Takiego zainteresowania tymi zawodami jeszcze nie mieliśmy. Dotąd w Biegu Twardziela startowało blisko 200 osób. Tym razem zwiększyliśmy limit i nieco zmieniliśmy trasę. Zamiast dwóch pętli, do przebiegnięcia będzie jedno okrążenie – tłumaczy Krzysztof Borkowski.

W tym roku zmieniło się miejsce mety i startu. Zawodnicy wystartują z okolicy akwenów na terenie Arboretum, tam też będzie usytuowana meta. Start zaplanowano na godzinę 11.00. Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Kempingów OSiR przy ul. Markowickiej 1 od godz. 8.30 do 10.30.

Organizatorami biegu są: Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Bieg Twardziela Racibórz

Zobacz również: Ponad 400 osób wystartowało w Biegu Nadodrzańskim [ZDJĘCIA]

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here