Teatr Maska o bezpieczeństwie w Internecie [ZDJĘCIA]

Internet Maska Racibórz

Spektakl „Nick Victoria” dla dzieci i młodzieży w bibliotece przy ul. Żorskiej miał charakter warsztatowy. Publiczność również mogła się wypowiedzieć.

Biblioteka w Raciborzu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zaprosiła młodszych czytelników na spektakl „Nick Victoria” w wykonaniu krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska.

- reklama -

Młodzież mogła poznać historię Weroniki, która nie ma zbyt wielu znajomych, więc próbuje ich szukać w Internecie. Poznając kolejne osoby, daje się wciągnąć w świat gier komputerowych, od których wkrótce się uzależnia. Nawiązuje także ryzykowną znajomość z „Aktorem”. Nastolatce z pomocą pospieszy nauczyciel, który wskaże jej i przy okazji widzom, jak należy postępować, aby uniknąć zagrożeń wynikających z ujawniania danych osobowych w sieci…

Spektakl miał charakter warsztatowy. – Uczestnicy samodzielnie wymienili wszystkie znane im korzyści, jakie daje dostęp do Internetu, ale także wskazali na zagrożenia, wynikające z nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się w sieci – podkreślają organizatorzy.

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here