O smogu i relacjach biznesowych na śniadaniu RIG-u [ZDJĘCIA]

Restauracja Okinawa Sushi & Grill gościła przedsiębiorców. Na spotkaniu Raciborskiej Izby Gospodarczej nie zabrakło Prezydenta Lenka i Starosty Kurpisa. Rozmawiano m.in. o niskiej emisji oraz innowacyjnej Platformie Informacyjnej PLUSYdlaBIZNESU.

- reklama -
Tadeusz Ekiert - prezes RIG
Tadeusz Ekiert – prezes RIG

Śniadanie biznesowe Raciborskiej Izby Gospodarczej (9 lutego 2017) rozpoczęto od zaproszenia do udziału w licytacji przedmiotów z tegorocznej Gwiazdki Serc. Na facebookowej stronie Izby do wylicytowania jest m.in. złota płyta „Wolne od cła” zespołu Lombard wraz z podpisami członków grupy. Jej kwota wywoławcza wynosi 1000 złotych. Do zgarnięcia są również dwie debiutanckie płyty Marzeny Korzonek oraz trzepak, który był głównym motywem ostatniej edycji charytatywnego koncertu. Aukcje potrwają do 12 marca, a dochód z licytacji trafi do puli środków zebranych podczas Gwiazdki.

Mirosław Lenk prezentuje możliowości dotacji ekologicznych

Przedsiębiorcom przedstawiono ponadto możliwość zmniejszenia kosztów wynikającego z zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz uzyskania dofinansowań dla zakładów. Obecny na spotkaniu prezydent miasta Racibórz Mirosław Lenk odniósł się natomiast do kwestii niskiej emisji w mieście oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na modernizację źródeł ciepła dla mieszkańców – Na ten rok z WFOŚiGW mamy zarezerwowanych 100 dopłat. Na dniach będziemy składać wniosek o kolejne 100-150 dotacji – mówił Lenk. Raciborzanie mogą liczyć  na kwotę od 5 do 12 tys. zł dotacji na wymianę pieca, do 4 tys. zł na montaż pompy ciepła oraz do 12 tys. zł na termomodernizację domów jednorodzinnych.

Prezentacja projektu PLUSYdlaBIZNESU

Głównym punktem spotkania była prezentacja projektu PLUSYdlaBIZNESU, którego pomysłodawcą jest Ireneusz Burek, właściciel firmy SOFT-ib oraz wydawnictwa R-Media. Projekt ma na celu promocję oraz integrację lokalnego biznesu. – Platforma Informacyjna PLUSYdlaBIZESU powstała w celu wspierania lokalnych przedsiębiorców oraz działań na rzecz rozwoju biznesu w regionie. Jest narzędziem zapewniającym przepływ informacji pomiędzy użytkownikami, miejscem publikacji wiadomości gospodarczych, a także prezentacji i promocji lokalnych firm – mówił Ireneusz Burek. Platforma zapewnia firmom szereg możliwości m.in. bezpłatną rejestrację, dostęp do newslettera gospodarczego oraz kontakt z innymi podmiotami w bazie, reklamę prowadzonej działalności na łamach portali raciborz.com.pl, gazetainformator.pl oraz na Facebooku, publikację artykułów wizerunkowych oraz ogłoszeń drobnych, a także atrakcyjną prezentację prowadzonej działalności.

Użytkownikiem systemu może zostać każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność na lokalnym rynku. Rejestracji można dokonać tutaj.

/mh/

fot. Mateusz Herba

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze że rozmawiano o smogu.Panie prezydencie za mało miasto propaguje system dotacji za mało informacji jest na ten temat w przestrzeni publicznej oraz za mało środków na ten cel przeznaczonych jeszcze.Promujecie w mieście gaz i sieć cieplną a nie piece węglowe nawet te 5 klasy bo z nimi ze smogu w Raciborzu nie wyjdziemy.

  2. Śniadaniowe bicie piany. Takie problemy omawiam ze szwagrem przy piwie. I mamy takie same wyniki, ale za piwo płacimy sami.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here