Spotkania w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki

cygan to cygan lidia ostalowska

Raciborska biblioteka zaprasza miłośników literatury do dyskusji o książkach: „Cygan to Cygan” Lidii Ostałowskiej i „Zdobywam zamek” Dodie Smith.

W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. Raciborska biblioteka zaprasza miłośników literatury, którzy nie tylko lubią czytać, ale także rozmawiać o literaturze. Oba spotkania będą miały miejsce w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

23 lutego o godz. 16:30 będzie można porozmawiać o opowieściach Lidii Ostałowskiej zgromadzonych w książce „Cygan to Cygan” Lidii Ostałowskiej. Po kilkunastu latach od pierwszego wydania wciąż nie tracą one na aktualności, mimo zaangażowania prywatnych organizacji i międzynarodowych agend. „Cygan to Cygan” pokazuje złożoność środowiska romskiego, na którą nakładają się mentalność gadziów i tożsamość narodowa państw, w których żyją Limalo, Marika, Ziutek, Badzio, Romek i wielu innych, z paszportem polskim, bułgarskim, serbskim, węgierskim.

- reklama -

Z kolei 24 lutego o godz. 16:00 biblioteka zaprasza młodzież. Tematem będzie książka „Zdobywam zamek” Dodie Smith. Możnaby ją żartobliwie nazwać blogiem nastolatki z epoki przedkomputerowej. To historia siedemnastoletniej Cassandry, która mieszka z rodziną w okazałym zamku, w bardzo niedystyngowanej biedzie. Doskonaląc swój talent literacki, przez sześć burzliwych miesięcy zapełnia pamiętnik zabawnymi, przejmującymi i wzruszającymi wpisami, które układają się w kronikę życia jej ekscentrycznej rodziny.

dyskusyjny klub ksiazki biblioteka raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here