Łucja Bugiel opowiedziała o podróży do Chin [ZDJĘCIA]

biblioteka ostrog

W bibliotece na Ostrogu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Nasze podróże”.

We wtorkowe popołudnie w bibliotece na Ostrogu gościła Łucja Bugiel – czytelniczka i przyjaciel biblioteki, która opowiedziała o swojej podróży do Chin. Było to kolejne podróżnicze spotkanie z jej udziałem. We wrześniu ubiegłego roku wspominała wyprawę do Argentyny, Brazylii i Urugwaju.

Było to spotkanie z cyklu „Nasze podróże”, który organizuje Klub Przyjaciół Biblioteki. Łucja Bugiel odwiedziła Chiny wiosną 2015 roku, a jej podróż trwała 10 dni. Na początek zwiedziła Pekin, odwiedziła też Klasztor Szaolin, obejrzała spektakl w teatrze i chińskiej operze. Najważniejszym celem jej podróży było jednak zobaczenie na własne oczy Armii Terakotowej. – Jej opowieści, wzbogacone wspaniałymi fotografiami i informacjami, trudno by znaleźć w przewodnikach! Na koniec odpowiedziała cierpliwie na liczne pytania uczestniczek – relacjonuje biblioteka.

- reklama -

Kolejne spotkanie odbędzie się 28 marca o godz. 16:15. Będą to jednocześnie trzecie urodziny Klubu. W programie m.in. prezentacja zdjęć ze spotkań, pyszny urodzinowy tort i mini recital gitarowy w wykonaniu czytelnika Piotra Komarnickiego.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here