Zaułek dominikański – odkrycia archeologiczne. Nowa wystawa w muzeum

muzeum raciborz

10 marca zostanie otwarta wystawa, na której znajdą się wyniki ratowniczych prac wykopaliskowych prowadzonych w 2015 roku w związku z budową budynku w pierzei północnej raciborskiego rynku.

Muzeum w Raciborzu zaprasza na otwarcie wystawy „Zaułek dominikański – odkrycia archeologiczne”, które odbędzie się 10 marca o godz. 17:00. W programie prelekcje: mgr Agaty Hałuszko „„Kara śmierci przez dekapitację. Analizy antropologiczne pochówków z ul. Odrzańskiej”, mgr Romualda Turakiewicza „Wyniki badań archeologicznych przy północnej pierzei Rynku” i mgr Marcina Reznera „Prezentacja zabytków specjalnych z prac archeologicznych przy północnej pierzei Rynku”.

Na ekspozycji przedstawione zostaną wyniki ratowniczych prac wykopaliskowych, które prowadzono w 2015 roku w związku z budową budynku w pierzei północnej raciborskiego rynku. Odkryto wówczas pozostałości XIX/XX-wiecznych kamienic, a także znajdujący się w tym miejscu w okresie późnego średniowiecza cmentarz. Na wystawie zaprezentowane zostaną m.in. pochówki skazańców, a także wydobyte podczas badań archeologicznych zabytki dokumentujące wysoką kulturę materialną dawnych mieszkańców Raciborza.

- reklama -

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here