„Erasmus+ Bus” w Raciborzu 10 marca

Erasmus bus

Bus ruszył w Polskę 11 stycznia. Eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+ dotrą z ofertą edukacyjną do ponad 20 miejscowości w całej Polsce.

Z początkiem 2017 roku ruszył projekt „Erasmus+ Bus”, którego celem jest promowanie we wszystkich regionach Polski największego unijnego programu edukacyjnego, jakim jest Erasmus+. 10 marca Erasmus+ Bus odwiedzi Racibórz. Będzie to szósta miejscowość na jego trasie.

- reklama -

„Erasmus+ Bus” to nowa propozycja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Projekt wpisuje się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń związanych z obchodami 30-lecia działania programu. Rok 2017 jest dla Erasmusa+ szczególnie ważny. To czas na podsumowanie efektów dotychczasowej pracy oraz doskonała okazja do wspólnego świętowania sukcesów.

Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy pragną się rozwijać i samodoskonalić. Uczestnicy spotkań będą mieli możliwość poznania korzyści płynących z aktywnego uczestnictwa w inicjatywach przygotowywanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Eksperci będą wyjaśniać kwestie merytoryczne, tłumaczyć, jak pozyskać środki i prawidłowo przygotować wniosek oraz jak budować swoje kompetencje na rynku pracy.

„Erasmus+ Bus” w Raciborzu 10 marca 2017 r.

Spotkanie poświęcone będzie edukacji młodzieży i dorosłych, rozwojowi kompetencji i umiejętności zawodowych, efektywnemu poruszaniu się na współczesnym rynku pracy, a także wspieraniu inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.

Na spotkanie zapraszamy w szczególności przedstawicieli instytucji edukacyjnych, reprezentantów samorządów, szkół, bibliotek, domów kultury, organizacji kształcenia zawodowego, kadry edukacji dorosłych, organizacji działających w sektorze młodzieży, niekomercyjnych instytucji i organizacji oraz organów publicznych funkcjonujących w obszarze sportu, a także lokalnych liderów społecznych.

Spotkanie odbędzie się 10 marca 2017 r. w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 2.

Program spotkania:
10.30-10.55 – Rozpoczęcie konferencji; wprowadzenie do programu Erasmus+
10.55-12.05 – Erasmus+ Edukacja szkolna
12.05-12.25 – Przerwa
12.25-14.00 – Erasmus+ Sport; Program Europass
14.00 – Zakończenie spotkania, indywidualne konsultacje z ekspertami

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoby chętne do udziału w spotkaniu, proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie: https://ankiety.frse.org.pl

Odpowiedzi na pytania udziela:
Referatem Promocji i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Raciborzu
tel.: 32 45 97 366, email: [email protected]

Fot. Erasmusplus.org.pl

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here