O!PLA 2017 na Końcu Świata

O!PLA Racibórz Koniec Świata

O!PLA – Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji, czyli ponad 100 filmów, które będzie można zobaczyć, a następnie wziąć udział w głosowaniu. 

V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA w dn. 21 marca – 14 maja 2017 odbywać się będzie w całej Polsce. W Raciborzu O!PLA ma swoje miejsce na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata, gdzie widzowie, głosując stają się tym samy RACIBORSKIM JURY w ogólnopolskim festiwalu. W ubiegłym roku ok. 200 raciborzan obejrzało i oceniło filmy Polskiej Animacji, oraz ok. 300 młodych widzów w Szkole Podstawowej nr 13 brało udział w głosowaniu programu Teraz Dzieci Mają Głos.

- reklama -

W tym roku z nadesłanych 196 filmów do konkursu przyjęto rekordową liczbę aż 118 filmów: 93 do Konkursu Głównego oraz 25 do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! Przypomnijmy, że w tym roku O!PLA powiększyła się o nową kategorię – POZA POLSKĄ.
Podstawą O!PLA 2017 będzie – tak jak w latach ubiegłych – KONKURS NAJNOWSZEJ POLSKIEJ ANIMACJI DLA WIDZÓW 16+ (MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH) przeprowadzony w 7. kategoriach , a także KONKURS „TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!” przeprowadzony w 2. kategoriach.

KATEGORIE O!PLA 2017:

1. STUDIO | filmy zrealizowane w systemie producenckim, studiach filmowych; dofinansowane z państwowych źródeł (PISF, MKiDN).
2. SZKOŁA | filmy zrealizowane przez studentów szkół artystycznych (w tym studentów zagranicznych), a także filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych w ramach warsztatów animacji.
3. OFF&GO! | filmy niezależne (bez wsparcia z państwowych źródeł oraz zrealizowane poza szkołą/akademią), w tym filmy zrealizowane przez amatorów w ramach warsztatów animacji.
4. ANIMOWANY WIDEOKLIP | oficjalne animowane teledyski zrealizowane na zamówienie, w tym wideoklipy nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki.
5. ANIMOWANA FRASZKA | filmy, których akcja trwa od 1 do 90 sekund.
6. FORMANIMY | abstrakcje i animacje eksperymentalne.
7. POZA POLSKĄ | filmy zrealizowane przez polskich artystów, ale poza Polską (w szkołach artystycznych, bądź niezależnie).
8. TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! > filmy skierowane do dzieci (DWIE KATEGORIE WIEKOWE).

KONKURS GŁÓWNY O!PLA
30 marca – 2 kwietnia 2017
Przystanek Kulturalny Koniec Świata
ul. K. Miarki 3A 47-400 Racibórz

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here