Sparingi: Unia Racibórz pokonała Polonię Głubczyce [ZDJĘCIA]

unia raciborz polonia glubczyce sparing
Sparing Unii Racibórz.

Trwają przygotowania raciborskiej Unii do rundy wiosennej. W sobotę odbył się jeden ze sparingów.

Za piłkarzami Unii Racibórz sześć meczów sparingowych. W sobotę na boisku w Markowicach podejmowali lidera IV ligi grupy opolskiej, prowadzoną przez byłego trenera Unii Andrzeja Marcowa Polonię Głubczyce. W pierwszej połowie zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy prowadzili 2:0 po bramkach Pawła Woniakowskiego i Mateusza Kocota. W drugiej przyjezdni doprowadzili do remisu, ostatecznie zwycięstwo Unitom dała bramka Andrzeja Durdy.

Przed Unią jeszcze dwa sparingi. Pierwszy ligowy mecz odbędzie się 11 marca. O godz. 15:00 na stadionie przy ul. Srebrnej raciborzanie podejmą Concordię Knurów.

KS Unia Racibórz – KS Polonia Głubczyce 3:2 (2:0)

Bramki:
1:0 Paweł Woniakowski 6′ k.
2:0 Mateusz Kocot 31′
2:1 Jacek Lenartowicz 55′
2:2 Wojciech Rudziński 62′
3:2 Andrzej Durda 78′

KS Unia Racibórz: Kuchta – Woniakowski, Pientka, Mizia, Bochenek, Ignacek, Hornik, Prusicki, Plewa, Kocot, Kapinos. W drugiej połowie zagrali: Ploch, Durda, Remień, Binek, Tolpa, Trzeciak, Jędrzejewski, Wybraniec, Chałupiński.

Sparingi Unii Racibórz:
KS 27 Gołkowice – KS Unia Racibórz 0:11 (Kocot 5, Kapinos 2, Woniakowski, Durda, Wilusz, Plewa)
KS Unia Racibórz – KS Polonia Marklowice 5:2 (Plewa 2, Kocot, Remień, testowany)
APN Odra Wodzisław Śląski – KS Unia Racibórz 3:4 (Hornik, Kapinos, Durda)
Pniówek Pawłowice – KS Unia Racibórz 4:0
Odra Centrum Wodzisław Śląski – KS Unia Racibórz 3:0
KS Unia Racibórz – Polonia Głubczyce 3:1