Luxtorpeda w RCK – co jeszcze w ten weekend?

Luxtorpeda Racibórz

Koncert zespołu Luxtorpeda w RCK, występ Kabaretu Pod Wyrwigroszem w MOKSiR, Krzysztof Zalewski na Końcu Świata czy wernisaż wystawy fotografii Sebastiana Krupy – zobacz, co jeszcze przygotowano na najbliższy weekend.

4 marca o godz. 18:00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 wystąpi Luxtorpeda. Koncert odbędzie się w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jako support zagra EneDueRabe. Wstęp wolny.

- reklama -

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany „Luxtorepeda” ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych. Teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Zespół wystąpił podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17. edycji Przystanku Woodstock, a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku Luxtorpeda uplasowała się w ścisłej czołówce.

9 maja 2012 roku ukazała się druga płyta Luxtorpedy zatytuowana „Robaki”, szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status złotej płyty. Drugi krążek promują teledyski do utworów „Hymn” i „Wilki dwa”, ten drugi zagościł na liście Trójki PR, sześć tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a dziesięciokrotnie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku. Grupa wystąpiła na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head. Otrzymała również Złotego Bączka, nagrodę publiczności Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała trzy nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach.

1 kwietnia 2014 roku ukazał się trzeci album pod tytułem „A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak 3uraki”. W czerwcu 2015 roku zespół wydał trzyutworową „EPkę”. 1 kwietnia 2016 ukazał się album „Mywaswynas”.

Jako support wystąpi zespół EneDueRabe.

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here