Wąskotorówką na topienie Marzanny

1
kolejka waskotorowa rudy fot grzegorz wilga
Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach. Fot. Grzegorz Wilga.

W Rudach odbędzie się tradycyjne topienie Marzanny, które zorganizuje Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej.

Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach zaprasza na wspólne pożegnanie zimy. Obrzęd topienia Marzanny rozpocznie się na stacji w Rudach, skąd zamkniętym i ogrzewanym (w przypadku niskich temperatur) wagonem uczestnicy przejadą do Stanicy, a następnie w kierunku Paproci. Tam nad rzeką Rudą odbędzie się obrzędowe pożegnanie zimy. Podczas przejazdy będzie można wysłuchać opowieści i legend związanych z tą tradycją.

Ze względu na jazdę zamkniętym wagonem liczba miejsc ograniczona (40 osób na kurs). Pociąg będzie odjeżdżał 25 marca o godz. 12:00, 14:00 i 16:00.

- reklama -

Cennik biletów: normalny 25 zł, ulgowy 15 zł (dzieci w wieku od 3 do 18 lat), rodzinny 60 zł (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci lub jedna osoba dorosła i troje dzieci). Dzieci do lat 3 podróżują bezpłatnie na kolanach rodziców. Wszyscy, którzy zakupią bilet na przejazd, będą mogli skorzystać z ogniska oraz kijów do pieczenia kiełbasek.

W tym dniu w budynku stacyjnym odbędzie się również kiermasz wielkanocny, na którym będzie można kupić wiele ciekawych ozdób.

zdjęcie główne: Grzegorz Wilga
zdjęcia w galerii: Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Goll

    Super wygląda ten parowóz w otoczeniu tak pięknych drzew.Na pewno ta piękna przyroda na trasie przejazdu kolejki to podstawowy walor tej przejażdżki. Oby ich nie wycięto tak jak zrobiono parę lat temu w Oborze przy lini kolejowej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here